PRIMERA: Nehumana Barselona ojadila Real u Madridu! (VIDEO)

21.11.2015. 17:38
Slavlje fudbalera Barselona u "El klasiku"
Slavlje fudbalera Barselona u "El klasiku" / Izvor: Reuters

Katalonci razbili ljutog rivala u 171. "El klasiku".

Dovoljno je napisati 0:4! Barselona je deklasirala Real usred Madrida u 12. kolu Primere i učvrtsila se na liderskoj poziciji u Primeri. Katalonci su pobegli najvećem protivniku na šest bodova prednosti (30:24), a mnogo više od sama tri boda ekipu Luisa Enrikea mnovo više sigurno raduje način na koji je ponizila "kraljeviće" u njihovoj kući.

I bez Lionela Mesija, koji je ušao u igru tek u 57. minutu Barselona je očitala lekciju neprepoznatljicvim Madriđanima. Anders Inijesta bio je dirigent raspevanog orkestra iz srca Katalonije, a surovi egzekutori bili su Lusi Suarez (11, 74), Nejmar (39) i upravo sam Inijesta (53. minut).

Ubedljivim trijumfom u Madridu Barselona se približila večitom rivalu po broju pobeda (71:68), a srušena je i jedna serija - prvi put posle devet utakmica dogodilo se da jedan tim nije postigao gol u "El klasiku".

[[{"fid":"512163","view_mode":"default","fields":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":"Nejmar proslavlja gol na \"El klasiku\"","field_file_image_title_text[und][0][value]":"Foto: Reuters","field_source_type[und]":"1","field_predefine_image_source[und]":"5168","field_izvor[und][0][value]":"","field_image_final_source[und][0][value]":"Foto: Reuters"},"type":"media","attributes":{"alt":"Nejmar proslavlja gol na \\\"El klasiku"","title":"Foto: Reuters","class":"media-element file-default"},"link_text":null}]]

Tok utakmice

Crveni karton za Iska. Vezista Reala ooštro je startovao na Nejmara i zaslužio isključenje u 84. minutu.

Katastrofa Reala! Drugim golom Suareza Barselona je povela sa 4:0 u 74. minutu.

Lionel Mesi je ušao u igru umesto Ivana Rakitića u 57. minutu. Povratak Argentinca posle 54 dana pauze zbog povrede.

3:0 za Barselonu! Andres Inijesta je opalio strelu u rašlje Navasovog gola u 53. minutu posle asistencije petom Nejmara.

Katalonci su duplirali vođstvo u 39. minutu, pošto je Nejmar poogdio mrežu Reala posle asistencije Inijeste.

Barselona vodi, 1:0 Suarez! Urugvajski napadač iskoristio je u 11. minutu prvu šansu na utakmici posle asistencije Serđija Roberta i spoljnom poslao dijagonalu u donji ugao Navasa.