RAZREŠENA DILEMA: Sad je sve jasno oko famoznog penala Barselone (VIDEO)

15.02.2016. 09:00
Lionel Mesi
Lionel Mesi / Izvor: Profimedia

Katalonci deklasirali Seltu sa 6:1

Ubedljiva pobeda protiv Selte (6:1), očuvanje liderske pozicije ispred Atletika i Reala, spektakularna igra i mnoštvo atraktivnih poteza. Svega je bilo na „Nou Kampu“, ali samo se posle utakmice pričalo o jednom detalju.

Katalonci su još jednom demonstrirali svoju snagu u utakmici u kojoj su do 70. minute imali dosta problema, a onda su samo u nekoliko minuta uspeli da postignu tri gola. Najbolji trenutak utakmice desio se kod četvrtog gola kada je Mesi izveo penal, odnosno, umesto da šutira, asistirao za Suareza koji je postigao reetko viđen gol.

Ovi potezom fudbaleri Barce oduševili su svetsku javnost. Nakon utakmice Nejmar je izjavio da je Mesi želeo da njemu asistira, ali da je Suarez bio bliži i samo zato postigao gol.

- Lopta je bila namenjena meni, ovo smo vežbali na treningu. Ipak, Luis je bio bliži i postigao je gol. Naše prijateljstvo je najvažnije, nije bitno ko će da ti gol bitno je da pobeđujemo - rekao je Brazilac nakon utakmice.