06.07.2014. 18:59
Partizan-Rubin
Partizan-Rubin / Izvor: Foto: fkpartizan.rs
U trećem prijateljskom meču crno-beli i Rubin su igrali 0:0.

Fudbaleri Partizana odigrali su protiv Rubina 0:0 u trećem prijateljskom meču na pripremama. Meč je odigran u austrijskom mestu Gobasnic na granici sa Slovenijom. Pred 100 gledalaca pravdu je delila slovenačka trojka na čelu sa Radom Kmetecom.

Oba tima su krenula otvoreno. Na početku je ruski tim imao inicijativu, ali je prvi zapretio Partizan. Posle odlične kombinacije Pantića i Lazovića, lopta je došla do Brašanca, koji je iz prve šutirao iz kaznenog prostora, ali je lopta za malo preletela prečku. Samo dva minuta kasnije Rubin je mogao da povede, ali je šut Eduarda iz slobodnog udarca sa 20 metara zaustavila prečka.

U sudijskoj nadokanadi Škuletić je mogao glavom da zatrese mrežu, ali je dobro reagovala odbrana Rubina.

Uzbuđenja su se nastavila i u drugom poluvremenu. Prvo je Lukač odlično reagovao u 56. minutu, a tri minuta kasnije Brašanac je bio u šansi, ali se istakao golman Rubina Filcov.

Ovo je treći meč Partizana u pripremama. Crno-beli su prvo pobedili Šturm, a potom su izgubili od rumunskog Petrolula.

Za Partizan su igrali: Lukač, Vuličević, Trajković, Stanković, Petrović, Drinčić, Brašanac, Pantić, Grbić (od 76. Ninković), Škuletić, Lazović (od 76. Luka).