15.06.2016. 19:51
Rumuni
Rumuni / Izvor: Reuters

Utakmica odigrana u Parizu.

Rumunija i Švajvcarska odigrale su nerešeno 1:1 u okviru drugog kola A grupe. Švajcarski su remijem praktično obezbedili plasman u osminu finala, dok će Rumuni morati da pobede Albance u poslednjem kolu i nadaju se plasmanu među 16 najboljih.

NI ZVEZDA, NI PARTIZAN: Nekadašnji reprezentativac Srbije pronašao novi klub (FOTO)

Selekcija sa Balkana je bolje otvorila meč i zasluženo povela u 17. minutu. Vezistu Rumunije Stančua faulirao je Lihtštajner, a sudija Karasev iz Rusije je pokazao na belu tačku. Stanču, strelac sa penala protiv Francuske, ponovo je preuzeo odgovornost, i ponovo je bio siguran i precizan.

IZNENADIĆE VAS: Ovo je najbolji tim prvog kola EP (FOTO)

Rumunija je u 28. minutu imala kolosalnu šansu da duplira prednost, ali je Čipčiju pogodio stativu udarcem sa desetak metara.

RUSI NEMAJU MIRA: Nova tuča u Lilu (VIDEO)

Bod Švajcarcima doneo je Admir Mehmedi, koji je bio precizan u 57. minutu. Ofanzivni vezista se odlično snašao i zakucao loptu u gol Rumuna.

TABELA A GRUPE: Švajcarska 4, Francuska 3 (-1), Rumunija 1, Albanija 0 (-1).