RG: Nadal zakazao duel sa Marejem

04.06.2014. 21:40
Rafael Nadal
Rafael Nadal / Izvor: Beta/AP
Pobedom nad zemljakom, prvi teniser sveta obezbedio je ulazak među četiri najbolja tenisera na turniru.

Prvi teniser sveta, Rafael Nadal plasirao se u polufinale Rolan Garosa, pošto je sa 3:1 ( 4:6, 6:4, 6:0, 6:1) savladao Davida Ferera.

Raspored ovogodišnjeg Otvorenog prvenstva Francuske je odlučio da se u četvrtfinalu sastanu dva Španca, Rafael Nadal i David Ferer. Zbog trenutne pozicije na ATP listi, Rafa je od početka turnira apsolutni favorit, ali znalo se da mu protiv Ferera nikada nije lako da igra, što se pokazalo i sada.

David Ferer je dobio prvi set (6:4) i poveo u meču. Međutim, već u narednom setu Rafa je uspeo da slavi sa identičnim rezultatom i da vrati meč na početak. Međutim, kada su svi priutni na tribinama očekivali da će se borba zakuvati, Ferer je jednostavno stao, dok je sa druge strane Nadal dodao gas i u preostala dva seta svom protivniku dozvolio da osvoji samo jedan gem (6:0, 6:1).

Endi Marej
Endi Marej / Izvor: Beta/AP

U borbi za finale, Rafal Nadal će se sastati sa Endijem Marijem koji je bio bolji od Gaela Monfisa 3:2 (4:6, 1:6, 6:4, 6:1, 0:6).

Velika borba do samog kraja vodila se na četvrtfinalnom susretu u kome su se sastali Marej i Monfis.

Sve je krenulo prema očekivanjima. Britanac je poveo sa 2:0, ali Gael Monfis se nije predavao. Počeo je da igra sve bolje i bolje, koristio svaku grešku protivnika i ubrzo zasluženo došao do izjednačenja 2:2. Jasno je bilo da će pitanje pobednika biti rešeno tek nakon petog seta. Onda je na scenu ponovo stupio Marej, koji je završni set odigrao bez greške ne prepustivši protivniku ni jedan jedini gem.