ROLAN GAROS: Srpski derbi završen PREDAJOM (FOTO)

25.05.2016. 17:14
Viktor Troicki
Viktor Troicki / Izvor: MN Press

U sledećem kolu igraće protv boljeg iz okršaja Simon - Pelja.

Viktor Troicki nastavlja takmičenje na Rolan Garosu, dok ga je Dušan Lajović završio. U meču 2. kola Lajović je predao Troickom pri rezultatu 2:1. Lajović je bio uspešniji u prvom setu, sa 7:6, da bi u narednom Troicki izjednačio. U trećem setu bilo je 6:0 za Troickog, a onda je na početku četvrtog usledila predaja. U trećem kolu (1/16 finala), Troicki, 22. nosilac na drugom gren slemu u sezoni igraće protiv boljeg iz okršaja Žil Simon - Gvido Pelja.

Troicki dobio Dimitrova, a onda rekao nešto što će zabrinuti sve Srbe

KAKAV ŠMEKER: Đoković će se ovim potezom oprostiti od Bate Živojinovića!

Uvodna deonica meča bila je veoma zanimljiva i trajala je 61 minut. Lajović je imao prednost od 4:1, da bi Troicki mini serijom preokrenuo na 5:4. U nastavku je uzvratio Lajović, pa se igrao taj-brejk. U njemu je bolji bio Lajović sa 7:4. U drugom setu, Troicki je napravio brejk, za 3:1, a zatim u nastavku okončao set u svoju korist, sa 6:3.

U poslednjoj deonici, bilo je 6:0 za Troickog, a ubrzo je usledila i predaja. Inače, ovo je prvi međusobni duel srpskih tenisera.

ROLAN GAROS: Herojska partija Lajovića, Janko nemoćan protiv devetog na svetu