PREMIJER: "Đavoli" razmontirali Liverpul, neslavan rekord "crvenih" (VIDEO)

14.12.2014. 14:56
Vejn Runi u derbiju Mančester junajted - Liverpul
Vejn Runi u derbiju Mančester junajted - Liverpul / Izvor: Tanjug
U najvećem derbiju engleskog fudbala "crveni đavoli" razbili ekipu sa Mersisajda koja je srušila "rekord" star tačno pola veka. Totenhem u 89. minutu stigao do sva tri boda protiv Svonsija.

U derbiju Engleske i 16. kola sezone, Mančester je pred svojim navijačima savladao arhirivala, ekipu Liverpula ubedljivim rezultatom 3:0 (2:0).

"Crveni đavoli" su zabeležili šesti trijumf u nizu i stigao na treće mesto na tabeli, pa se potpuno ravnopravno uključuje za najviši plasman, uprkos očajnom startu sezone. Istovremeno, Liverpul je oborio neslavan klupski rekord pošto je zabeležio najslabiji bodovni saldo još od 1964. godine!

Mančester je poveo već u 12. minutu kada je Antonio Valensija iskoristio svoju brzinu, prošao po strani i poslao idealnu loptu do Vejna Runija koji je majstorski iskoristio slobodan prostor i poslao loptu u gol za 1:0.

Već do odmora Junajted je praktično rešio pitanje pobednika, pošto je Mata u 40. minutu kaznio je još jedan očajan dan odbrane "crvenih", ali i iskoristio poklon pomoćnog sudije koji iz samo njemu znaih razloga nije signalizirao ofsajd.

Tačku na još jedan užasan dan ekipe sa Mersisajda stavio je Robin van Persi u 71. minutu, pošto su ga Škrtel i Lovren potpuno zaboravili.

U drugom meču dana Totenhem je u samoj završnici meča na gostovanju Svonsiju slavio sa 2:1, pogotkom Eriksena. Pre toga je Kejn doveo u vođstvo goste, već u 4. minutu, da bi Boni izjednačio u 48.