05.06.2016. 19:52
Rusija
Rusija / Izvor: Reuters

Prijateljska utakmica odigrana u Monte Karlu.

Reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno protiv Rusije (1:1) u poslednjem pripemnom meču pred start kvalifikacija za SP. Izabranici Slavoljuba Muslina odigrali odlično u Monte Karlu, a da su napadači "orlova" bili malo prisebniji, Rusija je lako mogla da bude poražena.

BRATSTVO I JEDINSTVO: Pogledajte kako je navijanje za Noleta ujedinilo bivšu braću (FOTO)

Prvo poluvreme proteklo je u igri između dva šesnaesterca, nijedna ekipa nije uspela da nametne dominaciju i svoj ritam. U drugom delu igre bilo promena u sastavima obe ekipe, ali i mnogo više dešavanja na terenu, pred oba gola.

Tošić najavio odlazak iz CSKA?

Rusija je odličnu šansu imala u 62. minutu, ali je udarac Artjoma Džube sa 15 metara odlično zaustavio Vladimir Stojković. Samo dva minuta kasnije Srbija je imala odličnu priliku, kontranapad četiri na dva, ali je Aleksandar Mitrović bio prvo neodlučan, a zatim sebičan, pa je šansa otišla u nepovrat. Još bolju priliku "orlovi" su imali u 82. minutu, ali je golman Rusije Igor Akinfejev u razmaku od tri sekunde zaustavio udarce sa pet metara Aleksandra Kolarova i Aleksandra Mitrovića.

DIREKTAN UDARAC: Srpski navijači ŽESTOKO isprozivali UEFA, i to ispred sedišta u Švajcarskoj (FOTO)

Rusi su poveli u 85. minutu, Džuba je iskoristio slabiju intervenciju odbrane i matirao odličnog Vladimira Stojkovića. Mitrović je uzvratio samo tri minuta kasnije, posle odlične akcije Tadića i asistencije Andrije Živkovića i petim golom u reprezentativnom dresu produžio niz "orlova" bez poraza na četiri meča.

Ronaldo otkrio kada i gde će završiti karijeru!

Pre današnjeg meča, dve selekcije su se poslednji pu susrele 15.11.2013. godine, rezultat je bio 1:1. Rusija je pre ovog meča bila mnogo uspešnija od naše reprezentacije, a skor je sad 15-10-3.

Evo gde će Levandovski nastaviti karijeru

SRBIJA - RUSIJA 1:1 (0:0)

Strelci: Džuba u 85. za Rusiju, Mitrović u 88. za Srbiju. Sudija: Rudi Buke (Francuska)

SRBIJA: Stojković, Rukavina, Milunović, Ivanović, Rajković (od 83. Maksimović), Mladenović (od 65. Tošić), Milivojević, Grujić (od 46. Kolarov), Tadić, Kostić (od 80. Živković), Mitrović (od 89. Stojiljković).

RUSIJA: Akinfejev, Smoljnikov (od 61. Šiškin), Ignaševič, V. Berezucki, Šenjikov (od 76. Torbinski), Golovin (od 60. Ivanov), Denisov, Šatov (od 75. Širokov), Smolov, Kokorin, Džuba.

SVE MOŽE KOD PRIVATNIKA! Evrokup POZIVNICU dao ekipi koja je ISPALA u polufinalu šampionata