15.06.2016. 16:50
Slovak
Slovak / Izvor: Reuters

Utakmica odigrana u Lilu.

Slovačka je pobedila Rusiju 2:1 i napravila džinovski korak ka istorijskom plasmanu u osminu finala EP, dok su "baćuške" posle neočekivanog poraza došle u situaciju da više ništa ne zavisi od njih, čak i ako pobede Vels mogu da ostanu bez plasmana među 16 najboljih.

PUKLA KASA! Barselona ŽELI Evroligu, daju po SEDAM miliona evra DVOJICI košarkaša

Rusi su loše otvorili meč, nisu uspevali da nametnu svoju igru. Slovaci su strpljivo čekali priliku i dočekali su je u 32. minutu. Hamšik je dugo,m loptom pronašao Vladimira Vajsa koji je "izlomio" defanzivce Rusije i rutinski matirao nemoćnog Akinfejeva.

NOVA SMRT MEĐU VATRENIMA: Legendarnom golmanu preminuo otac

Slovačka je prednost duplirala u samom finišu poluvremena. Hamšik je postigao gol koji će sigurno konkurisati za najlepši na EP (gol pogledajte OVDE).

Slovačka se u drugom poluvremenu orijentisala isključivo na odbranu i pretila je iz kontranapada, ali nije imala mnogo prilika za to. Rusi su zaigrali mnogo bolje nego u prvih 45 minuta, ali su uglavnom imali jalovu inicijativu. Rusija je ipak uspela da smanji u 80. minutu. Šatov je odlično prošao po strani, centrirao, a na pravom mestu se našao Glušakov i udarcem glavom je poslao u mrežu. Do kraja meča Rusi su napadali, ali nisu uspeli da izbegnu poraz.

RUSIJA – SLOVAČKA 1:2 (0:2)
Strelci: Glušakov u 80. za Rusiju, a Vajs u 32. i Hamšik u 45. minutu za Slovačku. Stadion: Pjer Moroa u Lilu. Gledalaca: 50.000. Sudija: Damir Skomina (Slovenija).

RUSIJA: Akinfejev, Smoljnikov, V. Berezucki, Ignaševič, Šenikov, Golovin (od 46. Mamajev), Nojštater (od 46. Glušakov), Kokorin (od 76. Širokov), Šatov, Smolov, Dzjuba.

SLOVAČKA: Kozačik , Pekarik, Škrtel, Đurica, Hubočan, Pečovski, Kučka, Mak (od 80. Đuriš), Hamšik, Vajs (od 72. Švento), Duda (od 67. Nemec).