109.3684

SERIJA A: Šou Tomovića protiv Intera, Đorđević pogodio u pobedi Lacija

05.10.2014. 17:14 22:54
Nenad Tomović proslavlja pogodak za Fiorentinu u meču protiv Intera
Nenad Tomović proslavlja pogodak za Fiorentinu u meču protiv Intera / Izvor: Beta/AP

Fudbaler Fiorentine postigao prvenac u dresu "ljubičastih" i zabeležio asistenciju za ubedljivu pobedu nad "neroazurima". Sampdorija zabeležila novi trijumf i stigla do treće pozicije na tabeli. Srpski reprezentativac Filip Đorđević postigao svoj četvrti prvenstveni gol za trijumf Rimljana nad Sasuolom (3:2).

U poslednjim mečevima italijanske Serije A, pobede su zabeležile ekipe Fiorentine i Napolija.

Fiorentina je vieš nego ubedljivo, i igrom i rezultatom, slavila protiv milanskog Intera (3:0) na svom stadionu "Artemio Frankiju", a jedan od najzapaženijih fudbalera na terenu bio je reprezentativni štoper Srbije Nenad Tomović koji je namestio prvi pogodak "Viole", da bi u finišu susreta, posle sjajnog solo prodora, i sâm zatresao mrežu Handanovića postigavši prvi pogodak u dresu kluba iz Firence.

Agonija Intera se nastavila i u drugom uzastopnom meču, a Nemanja Vidić bio je neprimetan u novom porazu "neroazura", dok je Zdravko Kuzmanović ceo meč presedeo na klupi.

Napoli je kao domaćin imao rezultatski zaostatak na poluvremenu protiv Torina, ali je u nastavku golovima Insinjea i Kaljehona potpuno preokrenuo rezultat i upisao drugi vezani trijumf u šampionatu.

U uvodnim mečevima nedeljnog programa, domaće ekipe slavile su u četiri meča, jedan meč završen je nerešeno, dok je samo Đenova slavila u gostima protiv Parme (1:2).

Filip Đorđević
Filip Đorđević / Izvor: Profimedia

Lacio našeg Filipa Đorđevića slavio je pobedu na "Olimpiku" protiv Sasuola rezultatom 3:2 (3:1), u meču sa najviše pogodaka u ovom kolu. Srpski reprezentativac je u 25. minutu postigao pogodak glavom, svoj četvrti u šampionatu, za vođstvo od 2:0 rimskog tima.

Uspešna je bila i Sampdorija srpskog trenera Siniše Mihajlovića koja je minimalnim rezultatom savladala Atalantu (1:0), a jedini gol postigao je Gabjadini u 35. minutu susreta na stadionu "Luiđi Feraris". Ćezena je do šokantnog remija (1:1) na gostovanju do ovog kola trećeplasiranom Udinezeu, stigla golom Kaskionea u nadoknadnom vremenu. Ekipa iz Udina imala je priliku da pobedom u ovom meču i eventualnim remijem u meču Juventusa i Rome priđe liderima na samo bod.

Manolo Gabiadini postiže jedini gol u meču šestog kola Serije A između Sampdorije i Atalante / Izvor: Beta/AP

Trijumf identičan Fiorentininom zabeležio je i Empoli koji je u nedeljnom matineu savladao Palermo rezultatom 3:0.