SERIJA A: Golčina Vidala u pobedi Juventusa!Napoli siguran protiv "fenjeraša"! (VIDEO)

18.12.2014. 23:01
Fudbaleri Juventusa
Fudbaleri Juventusa / Izvor: Beta/AP

Aktuelni šampion opravdao je ulogu favorita i sa 3:1 savladao Kaljari. Napoli na domaćem terenu savladao Parmu 2:0.

Fudbaleri Juventusa opravdali su ulogu favorita i sa 3:1 savladali ekipu iz donjeg doma, Kaljari. Pored raspoloženih napadača, loša odbrana domaćina je ono što je pomoglo ekipi aktuelnog šampiona da stigne do nove pobede.

Mrežu Kaljarija posle prve loše reakcije celokupne obrane zatresao je Tevez već u 3. minutu susreta. Rano vođstvo dalo je krila bjanko-nerima koji su nastavili u istom ritmu a do odlaska na odmor prednost je udvostručio Vidal. Gde su stali u prvom, tu su nastavili u drugom poluvremenu. Već u 50. minutu posle asistencije iskusnog Pirla mrežu domaćih je zatresao i Ljorente. Do kraja susreta domaća ekipa je golom Rosetinija u 64. minutu uspela da smanji prednost Juventusa, ali je i po isteku 90. minuta na semaforu stajalo 3:1 za goste iz Torina.

U drugom meču Napoli je pred domaćim navijačima savladao Parmu sa 2:0. Mrežu gostiju načeo je Zapata pogotkom u 19. minutu, a kako se kasnije ispostavilo tačku na rezultat samo desetak minuta kasnije stavio je Mertens pogotkom sa bele tačke. Novim porazom Parma je produbila svoju agoniju i "zadržala" svoju poziciju fenjeraša u Seriji A.