SERIJA A: Milan siguran na startu, Vidić isključen na debiju

31.08.2014. 21:12 23:40
FK Milan
FK Milan / Izvor: Beta/AP

Fudbaleri Milana su na domaćem terenu savladali Lacio. Vidićev Inter ostao je bez pobede protiv Torina, ali i bez srpskog internacionalca koji je dobio crveni karton u nadoknadnom vremenu. Mihajlovićeva Sampdorija u nadoknadi stigla do boda protiv Palerma.

Fudbaleri Milana su na otvaranju sezone Serije A na domaćem terenu savladali ekipu Lacija sa 3:1, dok su Atalanta i Verona odigrali bez golova.

Novi trener Milana, legenda kluba Filipo Inzagi, uspešno je debitovao na klupi sedmostrukog prvaka Evrope. Milan je lako i sigurno osvojio startne bodove nakon ranog vođstva koji je doneo Honda. U nastavku susreta Milan je postigao još dva gola preko Muntarija i Meneza, dok je počasni pogodak gostiju zapravo bio autogol defanzivca Aleksa.

Izabranici Siniše Mihajlovića su u vremenskoj nadoknadi stigli do izjednačujućeg pogotka i ta dlaku izbegli poraz od Palerma (1:1). Ekipa Nemanje Vidića, sezonu je započela remijem sa Torinom (0:0), a nekadašnji kapiten Mančester junajteda je na debiju za "nerozure" zbog prigovora u sudijskoj nadoknadi zaradio crveni karton. Zdravko Kuzmanović je čitav meč presedeo na klupi, dok je za domaćina 70 minuta igrao bivši fudbaler Crvene zvzede Nikola Maksimović.

Nemanja Vidić u meču prvog kola Serije A protiv Torina
Nemanja Vidić u meču prvog kola Serije A protiv Torina / Izvor: Tanjug

Napoli je poput Sampdorije, u sudijskoj nadoknadi vremena stigao do pobede nad Đenovom (1:2), dok je Udineze golovima Di Natalea slavio protiv Empolija (2:0).