SERIJA A: Tomović ozbiljno povredio glavu u pobedi Fiorentine nad Interom (VIDEO)

01.03.2015. 17:26 14:38
Mohamed Salah postiže jedini gol u meču Inter - Fiorentina
Mohamed Salah postiže jedini gol u meču Inter - Fiorentina / Izvor: Beta/AP

Srpski reprezentativac dobio je težak udarac u potiljak u finišu meča u Milanu, posle čega je prevezan u bolnicu. Sampdorija Siniše Mihajlovića posle preokreta slavili u Bergamu. Lacio slavio siguran trijumf na gostovanju.

Derbi nedeljnog programa Serije A obeležio je "sudar" Intera i Fiorentine na stadionu "Đuzepe Meaca". Milanski tim još jednom je razočarao svoje tifoze i izgubio novim golom Salaha u 55. minutu, u trećoj utakmici za redom. Nemanja Vidić je za domaćina odigrao svih 90 minuta, dok bi goste ova pobeda ipak mogla skupo da košta.

Naime, reprezentativac Srbije Nenad Tomović ozbiljno je povredio glavu u finišu meča, pošto ga je, dok je ležao na zemlji, u potiljak u punoj brzini udario Rodrigo Palasio. Tomoviću je imobilisan vrat, posle čega je hitno prevezen u bolnicu. Lekari "Viole" izdali su saopštenje da je srpski reprezentativac pretrpeo traumu glave, kao i da mu je možda oštećena i kičma.

Fudbaleri Sampdorije savladali su na gostovanju Atalantu rezultatom 2:1, u najinteresantnijem duelu popodnevnog programa. Đenovljani su do prve pobede posle pet mečeva posta stigli preokretom u Bergamu. Stendardo je u 16. minutu doveo goste u vođstvo i tim rezultatom otišlo se na odmor.

Tek u poslednjoj četvrtini utakmice tim našeg Siniše Mihajlovića pokazao je lice sa početka sezone. U 68. minutu Muriel je pokazao sjajan golgeterski instinkt, sjajno primio loptu posle dodavanja Okake, a onda odličnim udarcem savladao Sportiela. Potpuni preokret doneo je upravo Okaka, posle očajne intervencije golmana domaćih posle udarca Samjuela Etoa.

Stefano Okaka Goal ~ Atalanta 1-2 Sampdoria... by rubin7190

Lacio je slavio siguran trijumf na gostovanju uvek neugodnom Sasuolu rezultatom 3:0. Anderson je na izmaku prvog dela doveo "Lacijale" u vođstvo prelepim golom sa ivice kaznenog prostora. Klose je duplirao prednost u 70, a Parolo sedam minuta kasnije rešio svako pitanje pobednika. Srpski reprezentativac Dušan Basta svih 90 minuta proveo je na klupi.