SERIJA A: Parma ostavila Milan i Torino bez Evrope

18.05.2014. 23:20
Karvaljo de Oliveira Amauri, fudbaler Parme
Karvaljo de Oliveira Amauri, fudbaler Parme / Izvor: Profimedia

Ćerći promašio penal u 94. minutu i onemogućio svoj Torino da se plasira u Ligu Evrope, u koju ne ide ni slavni Milan, već Parma.

Utakmicama 38. kola završeno je ovogodišnje prvenstvo Italije.

Još proteklog vikenda odlučeni su svi putnici u Seriju B, kao i većina učesnika evropskih takmičenja u narednoj sezoni, pa je za poslednju rundu ostalo samo da se odredi poslednji putnik u kvalifikaciju za Ligu Evrope.

Fudbaleri Parme
Fudbaleri Parme / Izvor: Profimedia

Parma je sigurnim trijumfom nad poslednjeplasiranim Livornom od 2:0 završio ovogodišnji Kalčo na šestoj poziciji. Junak ekipe iz pokrajine Emilija-Romanja bio je Amauri koji je u igru ušao u 53. minutu, a zatim postigao dva pogotka kojima je svoj tim odveo u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Ipak, sjajna partija Amaurija ne bi imala previše značaja da je Alesio Ćerći na meču Fiorentina - Torino (2:2) pogodio penal za goste u 94. minutu. Golman Rosati odbranio je udarac sa bele tačke i ostavio Torino bez Lige Evrope.

Fudbaleri i trener Milana
Fudbaleri i trener Milana / Izvor: Tanjug

Pobeda Parme ostavila je i Milan bez Evrope u sledećoj sezoni, iako su roso-neri savladali Sasuolo rezultatom 2:1 golovima Muntarija i De Jonga u prvom poluvremenu.

Napoli je deklasirao Veronu rezultatom 5:1, dok je Kjevo posle preokreta savladao Inter (2:1). Rimski nebo-plavi, ekipa Lacija, savladala je Bolonju golom Bilje iz penala u 94. minutu.