SERIJA A: Tevez čuva Juve na vrhu, Roma pobedila Totiju za rođendan!

27.09.2014. 20:24 22:48
Napadač Juventusa Karlos Tevez
Napadač Juventusa Karlos Tevez / Izvor: Beta/AP

"Vučica" je na "Olimpiku" savladala Veronu sa 2:0, dok je "stara dama" u Bergamu slavila sa 3:0.

Fudbaleri Juventusa vratili su se na lidersku poziciju, koju im je "vučica" preuzela na veoma kratko vreme. "Stara dama" je golovima Teveza u 35. i 59. i Alvara Morate u 83. minutu slavila protiv Atalante sa 3:0. Imala je domaća ekipa priliku za izjednačenje, ali German Denis nije iskoriostio jedanaesterac, da bi odmah u narednom napadu Argentinac svojim šestim golom u sezoni zapečatio sudbinu ekipe iz Bergama.

Roma je golovima Florencija 75. i Destra četiri minuta pre kraja susreta, savladala ekipu Helas Verone sa 2:0 i tako posle pet kola zadržala maksimalan učinak. Srpski reprezentativac Adem Ljajić počeo je ovaj susret, ali ga je u 57. minutu zamenio Žervinjo. U poraženoj ekipi Boško Janković igrao je do 83. minuta, kada je umesto njega ušao Valoti. U drugom meču dana Juventus gostuje u Bergamu, ekipi Atalante. Kapiten Rome Frančesko Toti, koji je u klubu još od davne 1992. godine, proslavio je 38. rođendan, a u igri je bio do 67. minuta.