ŠIROM EVROPE: Mihajlovićev Milan konačno pravi, Švajnštajger onemogućio Vardijevo duplo slavlje! (VIDEO)

28.11.2015. 20:40 14:38
Mbaje Nijang slavi gol protiv Sampdorije
Mbaje Nijang slavi gol protiv Sampdorije / Izvor: Beta/AP

Aleksandar Kolarov postigao gol u pobedi Mančester sitija nad Tadićevim "svecima". Barselona nastavlja da "gazi". Navijači upali na teren posle vođstva Evertona u 95. minutu gostovanja Bornmutu. Bajern Minhen ne zna za poraz ni posle 14 kola.

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Sautempton rezultatom 3:1 u meču 14. kola Premijer lige. U duelu dvojice srpskih reprezentativaca, Aleksandra Kolarova i Dušana Tadića, uspešniji je bio bek "građana" koji je postigao treći gol u pobedi domaćina (taj pogodak možete da vidite OVDE). Kristal palas je deklasirao Njukasl još jednog srpskog "orla" Aleksandra Mitrovića rezultatom 5:1, a reprezentativac Srbije presedeo je meč na klupi.

Neverovatno zanimljiva završnica viđena je u Bornmutu u kojem je Everton u petom minutu nadoknade stigao do trećeg gola koji je postigao Ros Barkli, čime je doveo goste na korak do pobede, što je izazvalo gotovo nezabeležen "incident" za moderne engleske prilike, jer su posle njega navijači "karamela" redom utrčavali na teren, a kada su ih redari konačno umirili i vratili na svoje mesto, usledila je velika radost za domaće, jer je u 98. minutu Džunior Stanislas postigao gol za bod domaćina.

Džejmi Vardi je u 24. minutu meča njegovog Lestera protiv Mančester junajteda postigao gol za novi rekord Premijer lige po broju uzastopnih mečeva na kojima se upisao u strelce (više o tome pogledajte OVDE), ali "lisice" nisu uspele da trijumfuju u derbiju kola protiv "crvenih đavola". Bastijan Švajnštajger se u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena izvanredno snašao u teškoj situaciji, postigao izjednačujući gol i tako doneo remi gostima, čime je oduzeo čelnu poziciju Lesteru i predao je gradskom rivalu Mančester sitiju koji je samo zbog bolje gol razlike ispred "lisica", dok je Junajted sada trećeplasiran sa bodom manje u odnosu na dva lidera.

Bajern Minhen je ostao neporažen i na 14. uzastopnom meču. Bavarci su slavili siguran trijumf na svom terenu protiv Herte golovima Milera i Komana već u prvom delu igre.

Fudbaleri Barselone slave gol
Fudbaleri Barselone slave gol / Izvor: Beta/AP

Barselona je golovima raspoloženih Nejmara (dva pogotka), Luisa Suareza i Lionela Mesija zabeležili još jedan ubedljiv trijumf u uvodnom meču subotnjeg programa Primere protiv Real Sosijedada (4:0). Fantastičan timski gol odigrali su Katalonci na ovom susretu, a možete da ga pogledate OVDEAtletiko Madrid je do pobede nad Espanjolom stigao lepim golom Antoana Grizmana već posle dva i po minuta igre, čime su "jorgandžije" sačuvale korak za Barsom, za kojom i posle ovog kola zaostaju četiri boda.

Milan srpskog trenera Siniše Mihajlovića slavio je ubedljiv trijumf u derbi susretu subotnjeg programa Serije A protiv Sampdorije. "Rosoneri" su na "San Siru" slavili sa velikih 4:1, a glavna figura meča bio je Mbaje Nijang koji je postigao dva gola (jedan iz penala) i upisao asistenciju Bonaventuri kod prvog gola domaćina, a "poker Milana kompletirao je Luiz Adrijano deset minuta pre kraja. U završnici susreta gosti su stigli do počasnog gola, a strelac je bio Eder, takođe sa bele tačke.

Meč je obeležiuo i težak kiks golmana Sampdorije Emilijana Vivijana koji je u 49. minutu iskoristio baš Nijang.