109.3684

ŠIROM EVROPE: Barselona i Arsenal postavili nove rekorde u broju trofeja, prvenac Volfsburga!

30.05.2015. 20:32 14:38
Andres Inijesta i Ćavi Ernandez podižu pehar namenjen osvajaču Kupa kralja
Andres Inijesta i Ćavi Ernandez podižu pehar namenjen osvajaču Kupa kralja / Izvor: Tanjug

PSŽ osvojio francuski kup i okitio se "duplom krunom".

Fudbaleri Barselone osvojili su Kup kralja pobedom nad Atletikom iz Bilbaoa rezultatom 3:1. Katalonci su iskoristili prednost domaćeg terena i osvojili drugi trofej u sezoni (posle prvenstva Španije), a 27. u ovom takmičenju što je rekordan broj titula jednog kluba. Barsu je do novog slavlja u ovoj fantastičnoj sezoni vodio Lionel Mesi koji je bio strelac dva gola, u 20. i 74. minutu, a posebno lep bio je prvi koji će narednih dana, nedelja i meseci biti na svim TV špicama (ovaj gol možete pogledati OVDE).

Fudbaleri Barselone slave posle osvajanja Kupa kralja
Fudbaleri Barselone slave posle osvajanja Kupa kralja / Izvor: Tanjug

Trijumfu Katalonaca golom je doprineo i Nejmar koji je u 36. minutu postigao drugi gol za formalnog gosta na stadionu "Kamp Nou", ali je Brazilac u završnici susreta napravio gaf kojim je postao najomraženija figura utakmice (više o tome pogledajte OVDE) među navijačima Bilbaoa koji su popunili stadion u Barseloni kao retko koja navijačka grupa u prošlosti i stvorili navijanje kakvo se retko pamti u Kataloniji. Ipak, nisu uspeli da svojim ljubimcima pomognu da postignu više od utešnog gola koji je u 79. minutu postigao Vilijams.

Navijači Bilbaoa na stadionu Kamp Nou
Navijači Bilbaoa na stadionu Kamp Nou / Izvor: Tanjug

Arsenalu rekordni FA kup

Pobedom nad Aston Vilom na "Vembliju" od 4:0 Arsenal je osvojio FA Kup. Osim pehara, "tobdžije su ušle u istoriju kao najuspešniji tim u ovom takmičenju pošto im je ovo 12. titula. Golove za četu Arsena Vengera su postigli Teo Volkot (40. minut), Aleksis Sančez (50) i Per Mertezaker (62) i Olivije Žiru (90+4). Posebno će se pamtiti prelep pogodak Sančeza (pogledajte OVDE).

Fudbaleri Arsenala
Fudbaleri Arsenala / Izvor: Beta/AP

Dupla kruna za PSŽ

Nedavno je Pari sen Žermen odbranio titulu prvaka Francuske, a sada je osvojio Kup. U finalu u Parizu "prinčevi" su sa 1:0 savladali Okser. Strelac jedinog gola bio je Edison Kavani u 64. minutu.

Fudbaleri PSŽ
Fudbaleri PSŽ / Izvor: Beta/AP

Volfsburg pokvario Klopov oproštaj

Fudbaleri Volfsburga su pokvarili oproštaj Jirgena Klopa od Borusije iz Dortmunda. "Vukovi" su u Berlinu u finalu Kupa Nemačke pobedili 3:1 (3:1) iako su "milioneri" poveli golom Obamejanga u petom minutu. Preokret su doneli Gustavo (22. minut), De Brujne (33) i Dost (38). Volsburgu je ovo prvi trofej u Kupu, a do sada je najveći uspeh bilo finale 1995. godine. Sa druge strane Borusija je završila jednu od najgorih sezona u novijoj istoriji. Nije osvojila nijedan trofej niti se plasirala u Evropu.

Tevez promašio za pobedu Juventusa

U prvom meču poslednjeg kola Serije A Verona i Juventus su odigrali nerešeno 2:2. Torinski tim je mogao i da pobedi, ali Karlos Tevez nije iskoristio jedanaesterac. Drugom pobedom uzastopno Milan je koliko-toliko ublažio očajnu sezonu u kojoj nije izborio plasman u Evropu. Milanezi su kao gosti savladali Atalantu 3:1, a dvostruki strelac je bio Bonaventura.