ŠIROM EVROPE: Barsa RAZBILA Valensiju, Mesi u "klubu 500" (FOTO)

03.02.2016. 23:09
Lionel Mesi
Lionel Mesi / Izvor: Reuters
Odigrane utakmice engleske Premijer lige, italijanske Serije A i španskog Kupa kralja.

Španci su igrali u Kupu kralja, a Englezi i Italijani mečeve prvenstva, a veče je obeležila ubedljiva pobeda Barselone. U prvoj utakmici polufinala nacionalnog kupa ekipa Luisa Enrikea razbila je Valensiju sa čak 7:0, uz tri gola Lionela Mesija i četiri Luisa Suareza. Mogao je i Nejmar da se upiše u strelce, ali je promašio penal. Samim tim, plasman Barse u finale je realnost. U drugom polufinalu igraće Selta i Sevilja.

Inače, Mesi je postigao 500 golova u karijeri, od toga 435 u Barsi.

Zvezdin fudbaler ide na EVRO u Francuskoj?

U Premijer ligi Everton je pobedio Njukasl sa 3:0, a Aleksandar Mitrović je za "svrake" igrao od 55. minuta. Čelsi je gostovao Votfordu, ali golova nije bilo. Za "plavce" sve vreme je igrao kapiten Srbije, Branislav Ivanović, dok je Nemanja Matić igru napustio u 73. minutu. Mesto je ustupio Edenu Azaru.

PARTIZAN UZVRATIO: Da li je Andrija prevaren i kad je kao 16-godišnjak imao ugovor od 96.000 evra?

U Seriji A, Napoli je ostao na prvom mestu pošto je pobedio Lacio (Basta igrao sve vreme, Đorđević od 87.) i to u gostima. Pobedu od 2:0 doneli su Gonzalo Iguain i Hose Kaljehon u roku od samo tri minuta (24. i 27. minut), a korak je zadržao i Juventus. "Stara dama" je ugostila Đenovu i slavila sa 1:0, autogolom De Majoa. Sve vreme na klupi Đenove je bio Darko Lazović

Značajnu pobedu ostvario je i Milan. Posle trijumfa nad Interom, ekipa Siniše Mihajlovića je pobedila na gostovanju Palermu, sa 2:0