ŠIROM EVROPE: Bilbao šokirao Real, nastavlja se agonija Milana! (VIDEO)

07.03.2015. 20:10 14:38
Fudbaleri Atletik Bilbaa
Fudbaleri Atletik Bilbaa / Izvor: Beta/AP

Minimalna, ali zlatna vredna pobeda Atletika, kojom je "kraljevski klub" ostavio bez pobede drugi meč za redom. Sampdorija slavila siguran trijumf u Đenovi uz maestralan gol Samjuela Etoa, prvog od dolaska na Apenine.

U meču 26. kola Primere, ekipa Atletika je u Bilbau savladala Real Madrid sa 1:0. Jedini, ali zlata vredan pogodak postigao je Aduriz u 26. minutu susreta. Ovaj poraz mogao bi skupo da košta "kraljeve" s obzirom na to da bi Barselona u slučaju pobede nad Rajo Valjekanom preuzela prvo mesto na tabeli.

Očekivano, tokom većeg dela susreta Real je imao loptu u nogama, kontrolisao je igru ali osim prilika Benzeme i Bejla u samom finišu meča "kraljevi" nisu ozbiljnije ugrozbili gol Bilbaa. Sa druge strane, domaćini su strpljivo čekali svoju šansu,a kada su poveli sve karte stavili su na odbranu svog gola i na kraju se zasluženo radovali.

Totenhem je u jednom od zaostalih mečeva Premijer lige savladao u gostima KPR rezultatom 2:1. Oba gola za goste postigao je sjajni Hari Kejn, u 34. i 68. minutu, dok je jedini strelac za "policajce" bio Sandro u 75.

Sampdorija srpskog trenera Siniše Mihajlovića slavila je drugi uzastopni trijumf, ovog puta protiv Kaljarija rezultatom 2:0. Pobedu Đenovljana najavio je De Silvestri golom u 33. minutu, da bi u 72. Samjuel Eto postigao prvi gol u dresu Sampdorije i to na fenomenalan način, podsetivši tako na najbolje dane.

Fudbaleri Milana još jednom su razočarali svoje navijače, pošto su na stadionu "San Siro" igrali samo 2:2 protiv Verone. Luka Toni je doveo goste u vođstvo iz penala u 18. minutu, da bi izjednačio Menez u 41, takođe sa bele tačke. Nagoveštaj pobede "rosonera" doneo je Tahcidis koji je u 47. minutu postigao autogol, posle velike gužve i nekoliko nespretnih intervencija igrača oba tima u šesnaestercu gostiju, ali se ekipi Pipa Inzagija osvetila "ziheraška" igra u završnici, pa je Lopez u petom minutu nadoknade doneo svom timu bod, a Milan ostavio u agoniji, sa samo jednim trijumfom u poslednjih pet mečeva.