ŠIROM EVROPE: Bomba Vilijana razbila Kristal, derbi Valensije i Reala bez pobednika (VIDEO)

03.01.2016. 16:27 14:38
Vilijan
Vilijan / Izvor: Reuters

"Plavci" pobedili posle dva remija.

Posle dva remija, fudbaleri Čelsija su pobedili u Premijer ligi. U malom londonskom derbiju, "plavci" koje od skora predvodi Gus Hidink savladali su Kristal Palas sa 3:0, a za trijumf (šesti u sezoni) najzaslužniji su Brazilci. Strelci golova su bili Oskar, Vilijan i Dijego Kosta (Brazilac sa španskim državljanstvom). Zanimljivo je da su i sva trojica upisala po jednu asistenciju.

Oskar je dao gol posle dodavanja Koste koji je uradio veči deo posla. Oskaru je ostalo samo da ubaci loptu u mrežu. Pogodak Vilijana je bio posebno lep. U padu ga je proigrao Oskar, a onda je usledio pravi "projektil".

Konačan rezultat je postavio Kosta. Sve vreme na terenu je bio Branislav Ivanović, dok je Nemanja Matić dobio šansu u 88. minutu. "Plavci" su napredovali do 14. mesta. U drugom meču dana, Everton i Totenhem su podelili "plen" - 1:1

U Španiji, Atletik Bilbao i Las Palmas su odigrali nerešeno (2:2), dok je Viljareal golom Bruna sa bele tačke, u četvrtom minutu sudijske nadoknade došao do trijumfa od 2:1.

Derbi 18. kola Primere odigran je na "Mestalji" gde je Valensija ugostila Real Madrid. Zbog brojnih šansi ispred oba gola opravdan je epitet najbolje utakmice kolal, a na kraju je bilo 2:2, s tim da su "los blankosi" su dva puta vodili. "Slepi miševi" su od 68. minuta bili bez Matea Kovačića koji je dobio crveni karton. OVDE možete da pogledate prelepu akciju koja je prethodila golu Karima Benzeme

OVDE pročitajte više o transfer bombi koju najavljuju engleski mediji, a OVDE zanimljivu sliku Aleksandra Mitrovića