ŠIROM EVROPE: Mančesteru samo bod protiv Arsenala, debakl Atalante u Bergamu

17.05.2015. 17:11
Santi Kazorla i Huan Mata
Santi Kazorla i Huan Mata / Izvor: Beta/AP

"Crveni đavoli" umanjili šanse da se direktno plasiraju u Ligu šampiona. Đenova pobedila 4:1. Milan opet razočarao.

Nije bilo pobednika u derbiju 37. kola Premijer lige između Mančester junajteda i Arsenala. Meč je završen 1:1, a ovim remijem su više zadovoljniji gosti koji su zadržali treću poziciju koja direktno vodi u Ligu šampiona. Mančester je vodio do 82. minuta, a onda je posle šuta Tea Volkota lopta zakačila Bleketa i otišla u gol. Od 74. minuta za domaće je branio Viktor Valdez koji je zamenio Davida de Heu koji se povredio. Utakmicu je obeležio i požrtvovan potez Fila Džonsa koji je oduševio mnoge (pogledajte OVDE).

U pretposlednjem kolu Serije A Đenova je u Bergamu pobedila Atalantu 4:1. Domaći su poveli u 18. minutu, a onda su Pavoleti, Bertolaći i dvostruki strelac Falke doneli preokret. Milan nastavlja sa očajnim igrama jer je u poslednjih pet mečeva pretrpeo i četvrti poraz. Bolji od Milaneza je bio Sasuolo koji je pobedio 3:2.