ŠIROM EVROPE: Kjelini golčinom najavio duplu krunu Juventusa, Advokat izborio opstanak u Premijer ligi (VIDEO)

20.05.2015. 23:28
Slavlje fudbalera Juventusa
Slavlje fudbalera Juventusa / Izvor: Beta/AP

U finalu Kupa Italije Juventus bolji od Lacija, Arsenal i Sanderlend igrali bez golova.

Juventus je osvajač duple krune u Italiji. "Bjankoneri" su posle odbrane titule u Seriji A podigli i pehar nacionalnog kupa. Ekipa Masimilijana Alegrija je u finalu pobedila Lacio sa 2:1, posle produžetaka. Poveli su Rimljani golom Stefana Radua u 4. minutu, da bi navijače domaćina na stadionu "Olimpiko" umirio Đorđo Kjelini maestralnim golom koji možete i da pogledate.

Ušlo se u produžetke, a čovek odluke je bio Alesandro Matri koji je gol odluke postigao u 97. minutu. Juveu je ovo inače, prva dupla kruna posle 20 godina. "Bjankoneri" će uskoro imati priliku da osvoje i pehar Lige šampiona, 6. juna u Berlinu.

Za Lacio su igrali Dušan Basta (ceo meč) i Filip Đorđević, od 83. minuta.

Na drugom kraju Evrope, Arsenal i Sanderlend su odigrali meč Premijer lige, a golova nije bilo. Nakon ovog duela sve ekipe imaju po 37 utakmica, Arsenal je na trećem mestu sa 72 boda, dok je Sanderlend na 15. poziciji sa 38 poena. I dok su "crne mačke" obezbedile opstanak u Premijer ligi, "tobdžije" trenutno idu u Ligu šampiona. Jedino što bi moglo da pokvari njihove planove je da u poslednjem kolu izgube ubedljivo, a da četvrtoplasirani Mančester junajted ubedljivo slavi. Trenutna razlika je tri boda, s tim da je gol razlika Arsenala 67:35, a Junajteda 62:37.

Podsetimo, Sanderlend vodi bivši selektor Srbije, Dik Advokat, a OVDE pročitajte o dešavanjima u Kupu Srbije