13°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

ŠIROM EVROPE: Mesi pogađao i promašivao penale, Napolitanci upropastili Lacio! (VIDEO)

20.09.2015. 20:11 14:38
Lionel Mesi izvodi penal u meču protiv Levantea
Lionel Mesi izvodi penal u meču protiv Levantea / Izvor: Beta/AP

Ubedljiv poraz Bilbaoa na gostovanju. Mančester junajted sustiže gradske rivale. Liverpul još jednom razočarao svoje navijače.

Mančester junajted polako ali sigurno stiže u sam vrh tabele Premijer lige. Drugom vezanom pobedom, ovog puta na gostovanju Sautemptonu (3:2), "crveni đavoli" prišli su na samo dva boda zaostatka gradskom rivalu Mančester sitiju. Ponovo je blistao mladi Antoni Marsijal sa dva gola, kojima je preokrenuo početno vođstvo "svetaca" koje je doneo Gracijano Pele. Marsijal je prvi gol postigao posle velike greške domaćih, dok je drugi plod fantastične okretnosti mladog fudbalera.

Pobedu Junajteda potvrdio je Huan Mata u 68. minutu, da bi Pele uspeo samo da ublaži poraz domaćina golom glavom u 86. minutu. Dušan Tadić odigrao je ceo meč za ekipu Sautemptona.

Liverpul je još jednom razočarao svoje navijače. Samo remi protiv Noriča (1:1) daleko je od ambicija "crvenih", pa će se klupa Brendana Rodžersa drmati i u narednim danima. Liverpulu je bio nedovoljan gol Danija Ingsa na startu drugog poluvremena, jer je štoper "kanarinaca" Rasel Martin u 61. minutu doneo izjednačenje i bod gostima.

Fudbaleri Borusije Dortmund slave gol u meču protiv Leverkuzena
Fudbaleri Borusije Dortmund slave gol u meču protiv Leverkuzena / Izvor: Beta/AP

Borusija Dortmund zadržala je stopostotan učinak na startu Bundeslige ubedljivom pobedom u malom derbiju kola protiv Leverkuzena (3:0). Petu pobedu "milionerima" su doneli Hofman u 19, Kagava u 58. i Obamejang u 74. minutu. Prvu pobedu u sezoni zabeležio je naredni Partizanov rival u Ligi Evrope Augzburg, koji je bio bolji od Hanovera pred svojim navijačima (2:0). Bavarci su posao završili u samo četiri minuta, golovima Esvajna u 29. i Verhega u 32. minutu iz penala.

Drugi rival crno-belih proveo se mnogo lošije na gostovanju Viljarealu. Atletik Bilbao je na "El Madrigalu" poražen sa ubedljivih 3:0 pogocima Bruna u 43. minutu iz penala, Marija u 67. i Baptistaoa u 80. minutu. "Utešni" gol za goste iz Baskije postigao je Aduriz u drugom minutu sudijske nadoknade.

Barselona je zabeležila novi ubedljiv trijumf i ostala usamljena na čelu španske Primere. Lionel Mesi je ponovo bio dominantan u pobedi Katalonaca nad Levanteom rezultatom 4:1. Argentinac je u pobedi nad timom iz Valensije postigao dva gola i upisao asistenciju za prvi gol Barse koji je tek u 50. minutu dao Mark Bartra. Posle toga je sve išlo mnogo lakše za domaćina koji je u narednih desetak minuta još dva puta matirao Rubena, preko Nejmara u 56. minutu i Mesija u 61. iz penala.

Kasadesus je tri minuta posle ulaska u igru uspeo da smanji rezultat, da bi petnaest minuta pre kraja Mesi imao novu šansu sa bele tačke, ali je ovog puta šutirao preko gola.

Ipak, Mesi je do kraja uspeo da se još jednom upiše u strelce sjajnim solo prodorom u poslednjem minutu utakmice za ubedljiv trijumf katalonskog tima.

NOVI PORAZ ALKMARA

Fudbaleri AZ Alkmara su posle poraza u beogradu od Partizana, poklekli i na gostovanju Groningenu rezultatom 2:0. Rajko Bražančić zamenjen je u 57. minutu susreta.

Milanski Inter je zadržao prvo mesto u Seriji A četvrtom pobedom u nizu, a ovoga puta jači su bili od Kjeva u Veroni (0:1) u okviru mini-derbija četvrtog kola. Strelac pobedničkog pogotka bio je Mauro Ikardi u 42. minutu utakmice. Čini se da je Roberto Manćini napokon sastavio ekipu koja bi u šampionskom smislu mogla da parira po snazi Juventusu, iako je "stara dama" loše startovala u šampionatu.

Derbi dana bio je to samo na papiru. Napoli je očajan start sezone (donekle) ispravio demoliranjem Lacija (5:0). Iguain je bio dvostruki strelac u pobedi Napolitanaca, dok su po jedan gol za debakl ekipe naših Baste, Đorđevića i Milinković-Savića postigli Alan, Insinje i Gabijadini. Dušan Basta je odigrao ceo meč za Rimljane, Sergej Milinković-Savić ušao je na startu nastavka, dok je Filip Đorđević odigrao poslednjih četvrt časa igre.

Lorenco Insinje u duelu sa Dušanom Bastom
Lorenco Insinje u duelu sa Dušanom Bastom / Izvor: Beta/AP

Ukoliko želite da saznate nešto o 300. pogotku Totija u dresu Rome, pročitajte OVDE.