ŠIROM EVROPE: Nejmar i Mesi upisali novu trojku, Liverpul ponovo razočarao! (VIDEO)

25.04.2015. 17:27 14:38
FK Barselona
FK Barselona / Izvor: Reuters

Borusija u Dormundu posao protiv Ajntrahta završila u osam minuta. Inter bolji od Rome (2:1), Udineze dobio Milan (2:1) i najverovatnije ga "isterao" iz Evrope.

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona i Liverpula odigrali su na "Hotornu" nerešeno 0:0 u utakmici 34. kola Premijer lige. Liverpul je propustio priliku da zabeleži pobedu i odmakne na tabeli Totenhemu i Sautemptonu, koji su ranije podelili bodove u prvom susretu dana (2:2). Srpski reprezentativac Lazar Marković ceo meč presedeo je na klupi Liverpula. U dresu "crvenih" kapiten Stiven Džerard zabeležio je 500. nastup u Premijer ligi.

Njukasl je kod kuće izgubio od Svonsija sa 3:2 i tako se približio zoni ispadanja. "Svrake" su povele u 20. minutu preko Pereza, ali to im nije pomoglo da izbegnu sedmi uzastopni poraz. Golovima Oliveire, Sigurdsona i Corka Svonsi je došao do preokreta. Poraz domaćina ublažio je Sim De Jong u 88. minutu.

FK Njukasl
FK Njukasl / Izvor: Reuters

Lester je savladao na gostovanju Barnli golom Vardija u 60. minutu. Zanimljivo je da je samo nekoliko trenutaka ranije domaćin propustio veliku priliku da povede, pošto Tejlor nije iskoristio penal.

Bez Bajerna u standardnom subotnjem terminu ljubitelje Bundeslige najviše je interesovalo šta će se dogoditi u Hamburgu, ali i u srcu Bavarske - Štutgartu. Naime, obe ekipe, s kanapom oko vrata, biju bitke za beg s dna tabele. "Švabe" su, bar na papiru, imali malo lakši posao, pošto su im u goste došli igrači Frajburga. Na severu Nemačke Hamburger je igrao protiv Augsburga...

Filip Kostić i njegovi saigrači "trojku" su u džepu imali do 85. minuta, a onda je više od 30.000 navijača utišao Petersen. Jedan bod je, za Štutgart, malo i sada su oni ekipa koja "zadužila" fenjer. Hamburger je slavio 3:2, a gol odluke i gol za beg s dna dao je Lasoga u 71. minutu, samo dva pošto je Verner izjednačio.

Obemejang i Kagava su za osam minuta, u 24. i 32. minutu srušili nade Ajntrahta da mogu da iznenade, a ovom pobedom izabranici Jirgena Klopa stigli su 39 boda i sada su sedmi. Augsburg i Šalke im beže tri.

U gradskom derbiju odigranom u Barseloni, lider Primere je rutinski upisao novi pobedu i prvom pratiocu i jedinom pravom rivalu - Realu pobegao na +5. Nejmar je "načeo" Espanjol, a, ispostaviće se, tačku na "i" stavio je Mesi u 25. minutu. Međutim, moramo da kažemo da je Đordi Alba u 55. minutu, zbog nesportskog ponašanja, dobio crveni karton i ekipu ostavio na cedilu. Ova razlika će biti "ugrožena" u nedelju oko 23 sata, ali pod uslovom da arhi rival slavi u Vigu.

U derbiju italijanskog šampionata Inter je u Milanu dobio Romu 2:1, dok je istim rezultatom Udineze slavilo protiv Milana.

Inter
Inter / Izvor: Beta/AP

Do 11. trijumfa u šampionatu Inter je došao golom Maura Ikardija u 88. minutu. Domaćin je poveo preko Ernanesa u 15. minutu, a izjednačenje "vučici" doneo je Nijangolan u 63. minutu. Srpski reprezentativac Adem Ljajić presedeo je ceo meč na klupi Rome, dok je bivši kapiten Nemanja Vidić bio starter u timu neroazura.

Ranije tokom dana Udineze je na svom terenu sa 2:1 pobedio Milan, koji se novim porazom najverovatnije oprostio od plasmana u Ligu Evrope.