ŠIROM EVROPE: Atletiko stigao Barsu, Realu presudio bivši napadač!

13.12.2015. 16:52 23:05
Fudbaleri Arsenala
Fudbaleri Arsenala / Izvor: Profimedia

Juventusu derbi Serije A protiv Fiorentine.

Arsenal je lako pobedio Aston Vilu u Birmingemu i zaseo na čelo premijerligaške tabele do sutrašnje utakmice Lestera protiv Čelzija, a Milan je osvojio samo bod protiv budućeg drugoligaša Verone čime je pritisak na trenera "rosonera" Sinišu Mihajlovića sve veći. Augzburg je pobedio Šalke skoro na isti način kao što je eliminisao Partizan i osvajanjem velika tri boda napravio veliki korak unapred u trci za opstanak u Bundesligi.

Buran vikend u Primeri "zaključili" su fudbaleri Viljareala koji su nadigrali Real rezultatom 1:0. Čovek odluke bio je Roberto Soldado u osmom minutu kojem Madriđani svojevremeno nisu ukazali šansu u prvom timu. Atletiko Madrid je bio bolji od Bilbaa sa 2:1 i tim trijumfom izjednačio se na čelu tabele sa Barselonom.

Milan je odigrao nerešeno kod kuće protiv poslednjeplasirane Verone i značajno se udaljio od bitke za plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope. U prvom poluvremenu domaćin je oštećen jer je poništen regularan gol Bake. Kolumbijac je ipak uspeo da postigne gol u nastavku igre, ali gosti su brzo stigli do izjednačenja. De Jong je skrivio penal i dobio (prestrogo) crveni karton, a veteran Luka Toni je bio precizan sa 11 metara. Boško Janković igrao je za Veronu od 78. minuta.

Arsenal je lako pobedio u Birmingemu i već sad najavio da će Aston Vila slede sezone igrati u Čempionšipu. Tobdžije su sve dileme oko pobede rešile u prvom poluvremenu, a golman Arsenala Petr Čeh upisao se u istoriju. Čeh je braneći za Arsenal i prethodno za Čelsi sačuvao mrežu netaknutom na 169 utakmica od 349 odigranih. Isto toliko puta loptu iz mreže nije vadio ni Dejvid Džejms, ali je branio čak 572 puta. Njukasl je slavio u Londonu protiv Totenhema rezultatom 2:1, a izjednačujući pogodak koji možete da pogledate OVDE je postigao Aleksandar Mitrović.

Augzburg je definitivno na skutima sreće ovih dana. Protiv Partizana je preživeo prečku i brojne promašene šanse crno-belih, a slično je bilo i protiv Šalkea. Augzburg je poveo preko defanzivca Honga koji je dao gol i Partizanu, ali su gosti uzvratili, Gorecka je pogodio prečku, a malo posle toga Sead Kolašinac je poravnao na 1:1. U nadoknadi meča Brazilac Kajubi je postigao pobedonosni gol za domaćina i doneo mu tri ogromna boda u trci za opstanak.