ŠIROM EVROPE: Prelepi golovi obeležili derbi Atletika i Barse, Junajted bolji u najvećem ostrvskom derbiju! (VIDEO)

12.09.2015. 16:58 14:38
Fudbaleri Barselone slave gol Nejmara u meču protiv Atletika
Fudbaleri Barselone slave gol Nejmara u meču protiv Atletika / Izvor: Beta/AP
"Petardom" protiv Espanjola Ronaldo oborio još jedan rekord. Čelsi tone sve dublje. Juventus ne zna za trijumf ni u trećem ovosezonskom meču.

U premijernoj utakmici petog kola Premijer lige, nakon pauze od dve nedelje usled odigravanja mačeva kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, sastali su se Everton i Čelsi na "Gudison Parku", a u meču u kome je postojao samo jedan rival "karamelice" su savladale "plavce" sa 3:1.

Čelsi je sezonu otvorio na veoma slab način, i u prvih četiri kola osvojili su svega četiri boda. Ovaj poraz približio je izabranike Žozea Murinja još više zoni ispadanja, pa se na taj način Čelsi nakon nekompletnog petog kola nalazi svega dva mesta iznad zone ispadanja. Podatak koji dodatno zabrinjava jeste da je odbrana tima sa "Stamford Bridža" trenutno najlošija u ligi sa čak 12 primljenih pogodaka, dok radi poređenja, jedan od glavnih pretendenata na tirulu Mančester siti još nema primljen gol u ovogodišnjem izdanju Premijer lige.

Stiven Nejsmit
Stiven Nejsmit / Izvor: Beta/AP

Čini se da je detalj koji je odlučio meč bio ulazak u igru brzonogog Škota Stivena Nejsmita u igru u devetom minutu. Dva brzopotezna pogotka Nejsmita u 17. i 22. minutu šokirala su Murinja, ali je u 36. minutu Nemanja Matić poslao pravu "raketu" ka Timu Hauardu, koja je završila u mreži (taj gol možete da vidite OVDE).

Činilo se da bi ovaj pogodak našeg reprezentativca mogao da trgne "plavce" iz letargije, ali sve što su do kraja uspeli da urade "plavci" je da prime još jedan pogodak. Naime, Nejsmit je još jednom uspeo da matira golmana Asmira Begovića za konačni rezultat.

Makazice Kristijana Bentekea u derbiju Mančester junajted - Liverpul
Makazice Kristijana Bentekea u derbiju Mančester junajted - Liverpul / Izvor: Beta/AP

Poslednji meč dana bio je i derbi kola, najveći u engleskom fudbalu. Mančester junajted je ugostio Liverpul i slavio pobedu od 3:1. Posle igre bez golova u prvom poluvremenu, u nastavku je usledila goleada. Dejli Blind je doveo "đavole" u vođstvo lepim golom u 49. minutu, da bi Erera u 70. duplirao prednost posle opravdano dosuđenog penala zbog nesmotrenog starta Gomeza u svom šesnaestercu.

Liverpul je u 84. vratio nadu prelepim golom Bentekea, ali je nju ugasila poslednja akvizicija Junajteda, mladi Antoni Marsijal samo dva minuta kasnije. Oba pogotka možete da vidite OVDE.

Fidbaleri Bajerna slave gol Tomasa Milera u meču protiv Augzburga
Fidbaleri Bajerna slave gol Tomasa Milera u meču protiv Augzburga / Izvor: Beta/AP

Bajern je do četvrtog vezanog trijumfa na stratu Bundeslige stigao preokretom u bavarskom derbiju, na svom terenu protiv Augzburga (2:1). Jedan od protivnika Partizana u grupnoj fazi Lige Evrope gubio je od 43. minuta na "Alijanc areni" golom Ejsvajna, ali je u poslednjih 15 minuta golovima Levandovskog i Tomasa Milera šampion Nemačke stigao do trijumfa. Ipak, ostaje utisak da je penal iz kojeg je Miler zatresao mrežu Hica dosuđen prestrogo, pošto je Daglas Kosta prelako pao posle duela u kaznenom prostoru gostiju.

I (ponovo) najveći konkurent Bavaraca Borusija iz Dortmunda je zahvaljujući penalu stigla do četvrte pobede. I to ne jednom, već dva na gostovanju Hanoveru (2:4). Oba je u golove pretvorio Obamejang, najpre za izjednačenje od 1:1 u 35. minutu, a zatim i potvrdu pobede od 4:2 u 85. minutu, nakon što su pre toga autogolom Felipea "milioneri" došli u vođstvo.

Fudbaleri Borusije Dortmund slave gol Pjer-Emerika Obamejanga u meču sa Hanoverom / Izvor: Beta/AP

Real Madrid je na gostovanju Espanjolu slavio ubedljivim rezultatom 6:0, a junak pobede "kraljevskog kluba" u Barseloni bio je Kristijano Ronaldo. Najbolji fudbaler sveta postigao je čak pet pogodaka u ovom meču (neke od njih možete videti OVDE), pretekavši legendu kluba Raula Gonzalesa po broju golova u dresu madridskog kluba. Robnaldo sada ima 230 pogodaka na svom kontu, a Raul 228, s tim što je Portugalac odigrao svega 203 meča za "kraljeve", a Raul čak 550.

U derbiju kola Primere, u duelu dva poslednja šampiona Španije, Atletiko je imao prednost protiv Barselone, posle prelepe akcije u 51. minutu koju je golom završio Fernando Tores, koji je pokazao da je specijalista za derbi susrete. Ipak, samo četiri minuta kasnije, Nejmar je iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara poravnao rezultat i sačuvao nadu Katalonaca da će se sa "Visente Kalderona" vratiti sa sva tri boda u džepu", pogodivši same rašlje gola Jana Oblaka.

Potpuni preokret gostima i treći trijumf od starta šampionata doneo je Lionel Mesi 13 minuta pre kraja susreta, kada je još jednu lepu akciju i asistenciju Luisa Suareza završio pogotkom.

Juventus tone sve dublje. "Stara dama" ni u trećem meču od starta sezone nije uspela da upiše pobedu, a malo je falilo da upiše i treći poraz. Kjevo je vodilo već od 5. minuta u Torinu golom Finca Etemaja, ali je u 83. minutu Dibala snažnim udarcem sa bele tačke doneo izjednačenje i prvi bod šampionu Italije u novoj sezoni.