10°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

ŠIROM EVROPE: Sudija pogurao Liverpul ka Ligi šampiona, minijatura Sterlinga (VIDEO)

13.04.2015. 22:21 23:38
Rahim Sterling
Rahim Sterling / Izvor: Profimedia

Valensija savladala Levante u Primeri.

Fudbaleri Liverpula pobedili su Njukasl sa 2:0 u 32. kolu Premijer lige i tako zadržali šanse za plasman u Ligu šampiona.

"Crveni" su poveli u devetom minutu golom Rahima Sterlinga, a pobedu je potvrdio Džo Alen u 70. minutu.

Duel na „Enfildu“ obeležio je lep pogodak Sterlinga, ali i veliki previd sudije Li Mejsona koji nije svirao čist penal za „svrake“ pri rezultatu 1:0 za domaćina.

U finišu meča fudbaler Njukasla Musa Sisoko je dobio crveni karton (dva žuta) u roku od pet minuta zbog svađe sa Glenom Džonsonom i pogibeljnog starta nad Lukašom Leivom.

U poslednjem meču 31. kola Primere, Valensija je na domaćem terenu opravdala ulogu favorita i savladala Levante sa 3:0. Domaćini su poveli već u 16. minutu kada je posle centaršuta sa desne strane, najsnalažljiviji u šesnaestercu bio Pako koji je poslao loptu u mrežu. Do odlaska na odmor domaćini su preko Fegulija udvostručili prednost, a tačku na rezultat stavio je Negredo u 90. minutu.