ŠIROM EVROPE: "Vukovi" razbili Šalke, "žuta podmornica" preokretom i golčinom Soldada do tri boda (VIDEO)

28.08.2015. 22:55
Fudbaleri Volfsburga slave gol na meču protiv Šalkea
Fudbaleri Volfsburga slave gol na meču protiv Šalkea / Izvor: Beta/AP

Espanjol nije sačuvao prednost koju je na poluvremenu imao na "El Madrigalu".

Treće kolo Bundeslige otvoreno je u petak derbi mečom između Volfsburga i Šalkea. Posle šokantnog remija na domaćem terenu u prethodnoj rundi protiv novajlije Darmštada, ekipa iz Gelzenkirhena doživela je debakl na "Volksvagen areni". "Vukovi" su već posle 17 minuta igre imali prednost golom Basa Dosta, da bi na isteku jednog časa igre pogocima Rikarda Rodrigeza sa bele tačke, odnosno sjajnom reakcijom Tima Klozea, u razmaku od samo dva minuta stigli do ubedljive pobede.

Viljareal je na svom "El Madrigalu" zabeležio rezultatski ubedljiv trijumf nad Espanjolom od 3:1, iako je na terenu sve išlo mnogo teže. Gosti su poveli golom Kaseida već u petom minutu, da bi "žuta podmornica" u nastavku stigla do preokreta. Roberto Soldado je sjajnim volejom u 67. minutu iskoristio lepu asistenciju Samjuela, da bi u završnici golovima Sedrika Bakambua domaćin stigao do sva tri boda.

Pogledajte lep gol bivšeg fudbalera Totenhema, a potom i reakciju Bakambua kod vodećeg gola Viljareala: