109.2537

SL: Grujić briljirao za nastavak Zvezdine serije! (VIDEO)

26.09.2015. 20:06
Fdubaleri Crvene zvezde slave gol Marka Grujića u meču sa Novim Pazarom
Fdubaleri Crvene zvezde slave gol Marka Grujića u meču sa Novim Pazarom / Izvor: MN Press

Crveno-beli zabeležili osmi uzastopni trijumf u Superligi protiv Novog Pazara (2:0).

Fudbaleri Crvene zvezde nastavili su pobednički niz u Superligi Srbije i produžili ga na osam mečeva, pošto su u utakmici 11. kola slavili na stadionu "Rajko Mitić" protiv Novog Pazara rezultatom 2:0 (1:0).

Crveno-beli nisu briljirali, naročito u prvom poluvremenu, ali su u poslednjim trenucima tog dela igre iskoristili savršen centaršut Ibanjeza i prvim golom Marka Grujića u sniorskoj konkurenciji stigli do vođstva (taj gol možete da vidite OVDE). U nastavku mnogo bolja igra lidera, ređale su se šanse pred golom Zlatka Zečevića, dok su gosti tražili šansu iz kontranapada i dubinskim loptama. Do kraja je ipak višen samo još jedan pogodak, Aleksandar Katai je iskoristio sjajno dodavanje Grujića, pa je mladi Zvezdin fudbaler odličnu partiju krunisao i asistencijom, a Katai postigao šesti gol u sezoni, za osmi vezani trijumf Crvene zvezde i potvrdu liderske pozicije.

Počelo je bez većih uzbuđenja na obe strane. Zvezda je imala inicijativu, ali nije bilo ozbiljnijih prilika. Prva dobra šansa viđena je tek u 23. minutu kada je posle prekršaja nad Kataijem, Ibanjez šutirao lepo, ali za malo neprecizno, pa je već savladani golman gostiju Zlatko Zečević mogao da odahne.

Prethodno je viđeno nekoliko vrlo nervoznih momenata kraj leve aut linije domaćeg sastava, kada su Ibanjez i Katai bili nervozniji nego što bi trebalo u duelima sa Vusljaninom, odnosno Obrovcem, pa ih je sudija Milan Ilić "častio" javnim opomenama. Neprijatna scena viđena je i u 27. minutu kada je posle duela Plavšića i Stevanovića, desni bek gostiju ostao bez svesti i ozbiljno zabrinuo veći deo prisutnih na stadionu "Rajko Mitić", ali se posle lekarske intervencije ipak oporavio i nastavio igru.

Od tog momenta viđena je prilično bezidejna igra na obe strane, dodatno je opao tempo igre, a time i napetost. Jalova inicijativa lidera nije donosila šanse i taman kada su se svi spremali za petnaestominutni odmor, Luis Ibanjez je u poslednjem minutu sudijske nadoknade savršenim centaršutem sa leve strane pogodio na petercu Marka Grujića u glavu, a ovaj poslao loptu ispod Zečevića za vođstvo domaćina na poluvremenu. Bio je to "prvenac" Grujića u seniorskom timu Crvene zvezde.

Drugo poluvreme počinje u sličnom rasporedu snaga kao i u prvom delu. Domaćin je krenuo ozbiljnije već od samog starta, kako bi eventualno stigao do ubedljivijeg vođstva, dok se Novi Pazar štedeo i čuvao za kasniji tok susreta. Ipak, nije bilo ozbiljnijih šansi, iako su Katai i Ibanjez nekoliko puta opasno prodrli po levoj strani. U jednoj takvoj situaciji Zvezda je imala odličnu šansu da udvostruči prednost. Vijeira je u 63. minutu odlično i pravovremeno poslao pas "u prazno" za Kataija, koji je obišao Zečevića, šutirao ka praznoj mreži, ali nedovoljno snažno, pa je na tu loptu uklizao jedan od defanzivaca gostiju i z Novog Pazara.

Od tog momenta tim Mladena Dodića zaigrao je ofanzivnije pokušavajući da stigne do prilike za gol, što je domaćinu dalo još više mogućnosti za brze napade. U 80. minutu Zvezda je tražila penal, pošto se Ibanjez našao u duelu sa Vukovićem, pokušao da ga obiđe, a zatim pao, ali čini se da nije bilo govora o najstrožoj kazni. Četiri minuta kasnije umalo šok za domaće navijače. Protić je odlično centrirao sa gotovo istog mesta odakle je Ibanjez uposlio Grujića u prvom delu, lopta je preletela Damjanovića i Lukovića, ali je na drugoj strani Vusljanin šutirao pored leve stative Kahrimanovog gola.

Bakljada na meču Crvena zvezda - Novi Pazar
Bakljada na meču Crvena zvezda - Novi Pazar / Izvor: MN Press

I onda, u 89. minutu, Marko Grujić kruniše odličnu partiju izvanrednom dubinskom loptom kojom pronalazi Aleksandra Kataija, on je bio jači u duelu od Kostića, obišao Zečevića i pogodio praznu mrežu za svoj šesti pogodak u sezoni. Gosti su ipak mogli do počasnog gola, posle još jedne neopreznosti Zvezdine odbrane koja je u trećem minutu nadoknade zaboravila na petercu Ruševića koji je neometan pogodio samo prečku, pa su crveno-beli bez primljenog gola stigli do osme vezane prvenstvene pobede i potvrrde liderske pozicije.

SUPERLIGA SRBIJE: Crvena zvezda - Novi Pazar 2:0 (1:0)

Stadion: "Rajko Mitić", Beograd

Gledalaca: 13.200

Sudija: Milan Ilić

Strelci: 1:0 Grujić u 45+3, 2:0 Katai u 89. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Pavićević, Luković, Ibanjez, Grujić, Donald, Vered (od 65. Jović), Katai, Plavšić (od 88. Ristić), Vijeira (od 81. Sikimić). Trener: Miodrag Božović.

NOVI PAZAR: Zečević, Stevanović (od 46. Protić), Vuković, Trtovac, Kostić, Đalović, Pavlović, Vusljanin, Obrovac (od 83. Rušević), Aškovski (od 75. Radivojević), Damjanović. Trener: Mladen Dodić.