SL: Zvezda "trojkom" kaznila defanzivnu Jagodinu (VIDEO)

18.09.2015. 19:23
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Premijerna utakmica 10. kola Superlige Srbije odigrana u Jagodini. Gosti slavili sa 3:0.

Fudbaleri Crvene zvezde nastavili su sa pobedama, pošto su u premijernoj utakmici 10. kola Superlige Srbije sa 3:0 pobedili Jagodinu. Ekipa Miodraga Božovića je na ovaj način upisala i sedmi uzastopni trijumf i nastavila tradiciju osvajanja tri boda na Gradskom stadionu. Strelci za crveno-bele su bili igrači Slavoljub Srnić, Srđan Plavšić (pogledajte OVDEi junak derbija, Ugo Vijeira, a dvostruki asistent je bio Aleksandar Katai. Zvezda je na ovaj način zadržala lidersku poziciju. Ono što međutim može da zabrine Božovića su povrede Mičela Donalda i Luisa Ibanjeza.

Trener gostiju Božović kao startnu izveo je postavu kao u derbiju sa Partizanom, dok se njegov kolega Miljojko Gošić odlučio za formaciju sa pet defanzivaca. Međutim, ta ideja nije dala rezultat jer je već u 29. minutu bilo 2:0 za goste koji su koristili svoje prilike. Već tada nazirala se pobeda Zvezde koja je do sada osvojila 26 bodova. Jagodina je ostala na šest.

U nastavku meča na Gradskom stadionu, pred oko 4.000 gledalaca, nije bilo značajnih uzbuđenja, mada su oba trenera napravila po tri izmene (Božović dve prinudne). Treba reći i da su Jagodinci u nastavku bili ofanzivniji i pokušavali nešto da promene, ali bez uspeha. Poslednjih 15-ak minuta Zvezda je bila bez Srnića koji je napravio prekršaj za drugi žuti karton. Međutim, to "ćurani" nisu iskoristili. Naprotiv, primili su i treći gol, u završnici meča.

U narednom kolu Zvezda će biti domaćin Novom Pazaru, dok će Jagodina gostovati Radničkom u Nišu.

Na SrbijaDanas.com mogli ste pratite najzanimljivije detalje iz Jagodine.

TOK UTAKMICE

Kraj utakmice

86. minut - GOOOOOL! - 3:0 za Zvezdu. Grujić proigrava glavom Vijeiru koji ulazi u kazneni prostor i bez većih problema pogađa mrežu. Podsetimo, Vijeira je bio dvostruki strelac u "večitom derbiju".

79. minut - Drugi žuti karton za Srnića. Pre toga Kahriman greši, Srnić startuje i pravi prekršaj za žuti karton, samim tim i za isključenje.

77. minut - Katai lukavo izvodi slobodan udarac. Lopta zaobilazi živi zid, ali je Nikolić na mestu.

74. minut - Deletić pogađa stativu Zvezdinog gola, ali je već u ofsjadu.

72. minut - Zbog povrede izlazi Donald, ulazi Anđelković.

64. minut - Na terenu je i oporavljeni Luković koji postepeno dobija šansu u utakmicama. Izlazi Pavićević i predaje mu kapitensku traku.

63. minut  - Popović "jedan na jedan" sa Kahrimanom. Golman Zvezde brani, ali i da je bilo gola ne bi bio priznat. Signaliziran ofsajd.

54. minut - Marić pokušava sa 20-ak metara, ali je neprecizan.

Počinje drugo poluvreme. Trener Jagodine Gošić daje šansu Deletiću, umesto Filipovića.

Kraj poluvremena

43. minut - Prvi ozbiljniji pokušaj domaćina. Uroš Nikolić pokušava sa 15-ak metara, ali lopta odlazi pored gola.

38. minut - Filipović uspeva da "skine" loptu sa glave kapitenu Zvezde Pavićeviću posle centaršuta Ibanjeza iz kornera.

29. minut - GOOOOOL! - Sada je 2:0 za Zvezdu. Katai u ulozi asistenta. Šalje dubinsku loptu ka Plavšiću, koji izdržava duel sa protivnikom i šalje loptu u suprotan ugao gola Nikolića (pogledajte OVDE)

7. minut - GOOOOOL! - Vodi Zvezda sa 1:0. Petković proigrava Kataija, koji ulazi u kazneni prostor. Sa leve strane šalje loptu u peterac. Vijeira ne uspeva da ubaci loptu u gol, ali se ona odbija do Srnića koji je sa šest metara ubacuje u mrežu. Prvi gol za Srnića od povratka u Zvezdu.

Utakmica počinje.

Trener Zvezde, Miodrag Božović izvodi istu startnu postavu kao i u "večitom derbiju".

JAGODINA - CRVENA ZVEZDA 0:3

STRELCI: Srnić u 7, Plavšić u 29, Vijeira u 86. minutu

STADION: Gradski u Jagodini

SUDIJA: Nenad Đokić

ŽUTI KARTONI: Filipović, Marić, Miladinović - Srnić

CRVENI KARTONI: Srnić

JAGODINA: Đ. Nikolić, Milanković, Filipović (od 46. Deletić), Gašić, Miladinović, Nedović (od 72. Kjemereh), Knežević (od 85. Jerković), U. Nikolić, Savković, Marić, Popović.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Pavićević (od 67. Luković), Jovanović, Ibanjez (od 64. Ristić), Donald (od 72. Anđelković), Grujić, Katai, Plavšić, Srnić, Vijeira.