SL: Novi KIKS Partizana, hoće li biti SMENE?

23.09.2015. 20:31
Valerij Božinov
Valerij Božinov / Izvor: MN Press

Crno-beli i "građevinari" odigrali zaostalu utakmicu 6. kola Superlige Srbije. Rezultat bio 1:1.

Fudbaleri Partizana i Rada odigrali su zaostalu utakmicu 6. kola Superlige Srbije, a pobednika nije bilo - 1:1 (strelci Valarij Božinov i Nemanja Vidić). Posle remija sa Radničkim, crno-beli su ponovo ostali bez celog "plena", zbog čega se sa tribina na kraju meča čulo "Uprava napolje" i nešto "stidljivije" "Kizo odlazi". Ostaje da se vidi da li će smene na klupi biti, pošto je posle duela sa Nišlijima, Milinković dobio podršku uprave (više pročitajte OVDE). Da li će čelnici i sada stati iza trenera, čija ekipa sada zaostaje u odnosu na vodeću Crvenu zvezdu devet bodova, a moglo je da bude sedam. Takođe, crno-beli više nemaju utakmicu manje, već su kao i svi odigrali deset mečeva. Već u nedelju, Partizan očekuje gostovanje Voždovcu, na Vračaru.

Crno-beli mogu da tuguju. Imali su dominaciju, brojne prilike (Božinov i Oumaru), ali su dali samo jedan gol. Kako se utakmica bližila kraju, Partizan je sve više pritiskao, ali su ti napadi bili prekidani kada je bilo potrebno. Uz to, u završnici nije bilo snalažljivosti i realizacije, a isticao se i golman Rada Miloš Budaković.  Na drugoj strani, "građevinari" mogu da likuju jer su u Novom Sadu pobedili Vojvodinu, a sada osvojili bod u Humskoj. Imao je i Rad prilike (Veselinović), ne koliko i Partizan, pa je ovaj rezultat više nego dobar za tim Milana Milanovića.

Vratimo se meču u Humskoj, odnosno pregledu najbitnijih događaja... Trener Partizana Zoran Milinković dao je šansu u startnih 11 debitantu Aleksandar Subić, a posle dužeg vremena u timu je bio Miloš Ostojić. Vratio se i Miroslav Vulićević.

Malobrojna publika u Humskoj nije imala za čime da žali pošto je prvih 20-ak minuta bilo veoma sadržajno. Prvo je Andrija Živković šutirao sa 15 metara preko gola, a ubrzo je na isti način uzvratio Nikola Đurić. U 15. minutu, Abubakar Oumaru je mogao da dovede Partizan u vođstvo, ali ga je u poslednjem trenutku osujetio Đorđe Denić. A onda, u 20. minutu, Nemanja Vidić je posle kornera bio najviši u kaznenom prostoru Partizana. Živko Živković je izvadio loptu iz mreže, a samo dva minuta kasnije to je uradio i Miloš Budaković. Valeriji Božinov je bio "jedan na jedan" i sa pet metara "raspalio" po lopti, kroz noge Budakoviću, za 1:1 (pogledajte OVDE).

Posle izjednačenja, Partizan je nastavio sa pritiskom, a lopta je uglavnom bila kod Živkovića koji je odlično delio lopte saigračima. U samo 60 sekundi, od početka 41. minuta, dva puta su bili crno-beli postizanju gola. Prvo je Oumaru izblokiran, da bi ubrzo Budaković odbranio Božinovu. U 43. minutu, Živković je "promešao" odbranu ekipe Milana Milanovića, ali nije bilo gola. Pokušao je Babović da proigra Božinova u "srcu" peterca, ali je Budaković osujetio taj plan.

Na početku drugog poluvremena Božinov je imao odličnu šansu, ali se spetljao u odsudnom trenutku, dovoljno, da interveniše odbrana "građevinara" koje je bodrilo 30-ak navijača. Imao je Bugarin dobre šanse i u 56. minutu, ali gol nije postigao. Pogodio je prečku, a onda sa tri metra bio izblokiran. Vidno razočaranog Bugarina Milinković izveo je u 62. minutu (ušao Šaponjić), a publika ga je nagradila aplauzom. U 70. minutu, ponovo je Budaković spasio svoju ekipu. Ušao je u šut Oumaruu koji je ubrzo mesto ustupio Saši Iliću.

U trenucima kada je iz igre izlazio Oumaru, sa istočne tribine se čulo "Kizo odlazi". Krajem utakmice se čulo i "Uprava napolje".

Publika se tada već unervozila, pa je svaka odluka suduje Srđana Jovanovića praćena zvižducima sa tribina. Nervoza je bila primetna i u redovima domaćina, čija igru su gosti seckali u presudnim trenucima. Izleti "građevinara" na protivničku polovinu bili su sporadični i ne toliko opasni. U 79. minutu, Živković je sa desne strane centrirao ka Šaponjiću, koji je na pet metara bio "kratak". Na suprotnoj strani, u 80. minutu Veselinović je pokušao makazicama, ali je Živković odbranio.

U 85. minutu Subić je prošao po levoj strani, publika je ustala, on se odlučio za šut, ali je lopta otišla preko gola. Zbig ovakve odluke, na njega su se ljutili i Živković i Šaponjić koji su bili u kaznenom prostoru. Živković je pokušao i u 88. minutu, ali je lopta otišla tik pored stative. Nastavili su crno-beli da napadaju, u 90. minutu Šaponjić je pogodio mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda. Babović je u poslednjim trenucima meča, posle padanja u kaznenom prostoru dobio žuti karton.

Na kraju je bilo 1:1. Za Partizanov kiks, za Radov uspeh.