108.571

SL: Zvezda ne staje, lider upisao 13. vezani trijumf!

31.10.2015. 16:57 19:18
Milan Savić i Hugo Vijeira u duelu u meču Superlige između OFK Beograda i Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Crveno-beli iskoristili isključenje Kneževića u prvom poluvremenu i lagano savladali OFK Beograd.

Crvena zvezda nastavlja da niže pobede u Superligi Srbije. Crveno-beli su nanizali 13. pobedu u domaćem šampionatu pobedivši OFK Beograd rezultatom 4:1 (1:0) na stadionu "Rajko Mitić".

Izabranici Miodraga Božovića su za razliku od kontroverznog meča na Vračaru na startu sezone odigrali znatno sigurnije i još jednom potvrdili izvanrednu formu. Klub iz Ljutice Bogdana je iskoristio isključenje Srđe Kneževića koji je potpuno neshvatljivo reagovao posle jedne odluke glavnog arbitra Dejana Filipovića, pa je meč završio već u 30. minutu. Lider na tabeli taj poklon je oberučke iskoristio i već u završnici prvog dela igre stigao do vođstva golom Slavoljuba Srnića.

Zvezda je u nastavku samo potvrdila trijumf. Crveno-beli su na isteku jednog časa igre udvostručili prednost posle dobrog duplog pasa slavljenika Mihaila Ristića i strelca Vukašina Jovanovića, da bi samo četiri minuta kasnije sve bilo rešeno novim pogotkom Slavoljuba Srnića. Ofanzivac kluba iz Ljutice Bogdana pogodio je mrežu posle lepog dodavanja odličnog Bruna Matosa koji je zaigrao tek drugi put u ovom šampionatu.

Crvena zvezda je golgetersku seriju završila u 81. minutu, kada je Luka Jović lepo i nesebično uposlio Huga Vijeiru, iako je mogao i sam da završi akciju golom, da bi konačan rezultat postavio Marko Simić, za počasni gol gostiju, ali i 11. poraz u sezoni, kojim ostaju u donjem delu tabele.

SL, 16. kolo: CRVENA ZVEZDA - OFK BEOGRAD 4:1 (1:0)

Stadion: "Rajko Mitić", Beograd.

Sudija: Dejan Filipović.

Strelci: 1:0 Srnić u 44, 2:0 Jovanović 61, 3:0 Srnić u 64, 4:0 Vijeira u 81, 4:1 Simić u 90. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Luković, Jovanović, Grujić, Bruno Matos (od 79. Sikimić), Donald, Ristić (od 66. Jović), Srnić (od 84. Plavšić), Vijeira, Ibanjez. Trener: Miodrag Božović.

OFK BEOGRAD: Čupić, Ignjatijević, Savić, Andrić (od 40. Gojkov), Simić, Cuckić, Damjanović, Jovanović (od 72. Dimitrov), Stjepanović (od 68. Pejović), Radovanović, Knežević. Trener: Dragoljub Bekvalac.

TOK MEČA:

90. minut - GOOOOOL! 4:1! Simić je pobegao odbrani i lepo pogodio ispod Kahrimana za smanjenje rezultata i počasni gol OFK Beograda.

82. minut - GOOOOOL! 4:0! Luka Jović koji je u 66. minutu ušao u igru, 15 minuta kasnije odlično ulazi u šansu, ali nesebično upošljava Vijeiru koji potvrđuje pobedu Zvezde

Period mirnije igre, bez mnogo prilika. Zvezda odlično koristi prednost igrača više i sigurno drži kontrolu igre i rezultata.

65. minut - GOOOOOL! 3:0! Zvezda veoma brzo stiže do novog gola. Matos je prošao po levoj strani, odlično poslao loptu po zemlji, na peterac gostiju gde se odlično snašao Srnić i pogodio za velikih 3:0.

61. minut - GOOOOOL! 2:0! Jovanović je strelac! Odličan dupli pas Ristića i Jovanovića, koji je štoper Zvezde okončao lepim golom.

49. minut - Odlično se snašao Vijeira. Iako je u jednom momentu pao pdo pritiskom protivnika, uspeo je da se pridigne u šesnaestercu protivnika, izbegne dvojicu, uđe u peterac, ali je šutirao pored gola.

45+1. minut - Nova greška pomoćnog sudije. Srnić je još jednom zatresao mrežu, ali je pomoćnik Filipovića ponovo podigao zastavicu, iako nije bio iza leđa dobrane "romantičara".

44. minut - GOOOOOL! 1:0! OFK Beograd je bio blizu remija na poluvremenu, ali je minut pre isteka regularnog dela igre, Matos odlično vcentrirao Srniću na petercu gostiju, a ovaj se samo "poklonio" za vođstvo domaćina.

30. minut - Isključenje u ekipi OFK Beograda! Srđa Knežević je oštro startovao na Marka Grujića i zasluženo dobio žuti karton. Fudbaler gostiju je smatrao drugačije, oštro protestvovao, koristio teške reči, pa mu je sudija Dejan Filipović pokazao direktan put u svlačionicu.

23. minut - Odlična prilika za domaćina. Ristić je izbio sam ispred Čupića, ali je pretposlednji kontakt bio slab, dao je sebi predug for, pa je Čupić uspeo da izbije loptu u polje.

11. minut - Sporna situacija. Matos je uputio lepu loptu u prazno za usamljenog Vijeiru, koji je izbio sam pred Čupića, ali je pomoćni sudija podigao zastavicu i, čini se, pogrešio.

9. minut - Prva dobra prilika za domaćina, Vijeira je ukrao jednu loptu, a onda snažno šutirao, ali je Čupić uspeo da odbije loptu.

6. minut - Zvezda je prvu solidnu priliku imala u 6. minutu, kada je Ibanjez pokušao glavom sa gotovo ivice šesnaesterca da lobuje istrčalog Čupića, ali je lopta otišla preko gola.