SP: Sjajni Meksiko u osmini finala

23.06.2014. 21:46 14:43
Hrvatska-Meksiko
Hrvatska-Meksiko / Izvor: Tanjug

Svega deset minuta bilo je potrebno Meksikancima da obezbede prolaz u nokaut fazu Mundijala. Markez, Gvardado i Čičarito spakovali kofere "vatrenih". Perišić ublažava poraz.

Konačno je sve poznato u grupi A. Pobedom nad Hrvatskom (1:3) Meksiko se pridružio Brazilu i obezbedio svoj plasman u nokaut fazu Mundijala. Svega desetak minuta u drugom poluvremenu bilo je dovoljno „sombrerosima“ da golovima Markeza, Gvardada i Čičarita spakuju kofere „vatrenih“. Nekoliko minuta pred kraj susreta, Perišić je samo uspeo da ublaži poraz svoje selekcije.

U nokaut fazi Meksiko će se sastati sa selekcijom Holandije.

Od prvog minuta susreta vodila se velika borba na terenu, što je za rezultat imalo veliki broj javnih opomena. Hrvatska jeste imala kontrolu igre i više lopte u nogama, ali je Meksiko ozbiljnije pretio. Posle prvih 45. minuta mreže su ostale mirne i nije se moglo naslutiti šta će se desiti u nastavku.

Hrvatska-Meksiko / Izvor: Beta/AP

A onda u drugom delu igre, viđena su četiri pogotka. Mrežu Pletikose načeo je Markez, a pobedu Meksika potvrdili su Gvardado i Čičarito. Ruku na srce od prvog minuta meča „sombrerosi“ su bili bolji rival na terenu tako da je pobeda samo nagrada za dobru igru. Svega nekoliko minuta pre kraja Perišić je uspeo da savlada Očou i ublaži poraz ali izostanak radovanja nakon gola jasno govori koliko on nije oraspoložio nikoga u redovima „vatrenih“.

Kada je sudija odsvirao kraj, usledilo je veliko slavlje reprezentativaca i navijača Meksika, koji se posle dobre igre u grupnoj fazi sigurno neće zadovoljiti samo plasmanom u nokaut fazu.

HRVATSKA: Pletikosa, Vrsaljko (Kovačić), Lovren, Ćorluka, Srna, Pranjić (Jelavić), Modrić, Rakitić, Olić (Rebić), Perišić, Mandžukić.

MEKSIKO: Očoa, Lajun, Moren, Markez, Rodrigez, Agilar, Gvardado (Fabijan), Dos Santos (Čičarito) Vaskez, Erera, Peralta (Penja).

Tekstualni prenos susreta uživo mogli ste da pratite na sajtu "Srbija Danas"

Sudija je odsvirao kraj susreta čime je označio početak zasluženog slavlja "sombrerosa".

Posle samo dvadesetak minuta provedenih u igri, posle namernog prekršaja, Rebić je zbog direktnog crvenog kartona morao da krene put svlačionice.

87. minut - 1:3 GOOLL - PERIŠIĆ - Hrvati su ipak uspeli da ublaže poraz. Posle majstorke asistencije Rakitića, mrežu Očoe zatresao je Perišić.

81. minut - 0:3 - ČIČARITO - Sve je gotovo. Posle odlično izvedenog kornera, Markez je loptu prosledio do Čičarita koji je rutinski smestio u mrežu.

74. minut - 0:2 GOOLL - GVARDADO - Čičarito je povukao kontru po sredini, poslao idealnu loptu do Peralte koji je odmah prosledio do Gvardada kome nije bilo teško da je smesti u mrežu.

72. minut - 0:1 GOOLL - MARKEZ - Posle idealno izvedenog kornera Erere, Markez se najbolje snašao na drugoj stativi nadvisio Ćorluku i poslao loptu u mrežu.

Na ovom Svetskom prvenstvu reprezentacija Meksika i dalje je bez primljenog gola.

65. minut - Posle jednog od opasnih napada Meksika, Srna je igrao rukom istina okrenut leđima od lopte, Meksikanci su tražili penal ali sudija nije mislio tako.

55. minut - Od početka drugog poluvremena više se igra na polovini Meksika ali za sada Olić i Mandžukić bez upotrebljivih lopti u napadu.

Ostalo je još svega 45. minuta do razrešenja nedoumice ko će u narednu fazu. Trenutni rezultat ide na ruku brazilu tako da "vatreni" ukoliko žele u nokaut fazu moraju stići do pobede.

Tenzija na terenu raste iz minuta u minut. Oštri startovi, verbalni dueli i sve veći broj javnih opomeni.

40. minut - Velika borba vodi se na sredini terena. Reprezentativci Hrvatske pokušavaju šutevima iz daljine dok sa druge strane Meksiko se oslanja na brze igrače u napadu.

29. minut - Sa ivice šesnaesterca pokušao je Perišić ali je lopta otišla preko gola.

19. minut - Posle odličnog dodavanja Peralta se našao sam u petercu ali se spetljao i propustio sjajnu šansu da svoj tim dovede do vođstva.

16. minut - Posle odličnog solo prodora, Erera je šutirao ali Pletikosa sjajan.

13. minut - Posle gužve u šesnaestercu Meksika, Olić je pokušao da uputi loptu do Mandžukića ali je odbrana ispred Očoe odlično intervenisala.

8. minut - Prvi žuti karton za Ivana Rakitića.

6. minut - Prva opasnija šansa pred golom Meksika. Rakitić je odlično centrirao ali je Perišić šutirao preko gola.

5. minut - Od prvog minuta otvorena igra na obe strane. Hrvatska ima nešto više lopte u nogama, ali nema ozbiljnijih šansi pred golom Očoe.