SP: Godin ujeo za srce Italiju, "azuri" idu kući!

24.06.2014. 18:01
N. R.
Dijego Godin proslavlja gol protiv Italije
Dijego Godin proslavlja gol protiv Italije / Izvor: Beta/AP

Defanzivac Urugvaja u 82. minutu postigao gol vredan plasmana u osminu finala. Suarez ponovo u akciji, ovoga puta ujeo Kjelinija.

Uspavanka, triler, pa horor za Italijane! Četvorosturki šampion sveta Italija eliminisana je već posle prvog kruga Svetskog prvenstva u Brazilu, s obzirom na to da je doživela drugi uzastopni poraz na turniru. Urugvaj je bio bolji od „azura“ rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je Dijego Godin u 82. minutu.

Izabranici Ćezarea Ptrandelija bili su na dobrom putu da obezbede remi i plasman u nokaut fazu. Sa tog puta skrenuli su u 60. minutu, posle isključenja Klaudija Markizija. Prestrogo ili ne, proceniće eksperti za suđenje.

Do tog trenutka pitomi Urugvajci naoštrili su zube. Naravno, prvi je ujeo (i to stvarno!) Luis Suarez u 80. minutu, ali je Đorđo Kjelini prošao bolje nego prošle godine naš Branislav Ivanović u Premijer ligi.

Samo dva minuta kasnije, izabranici Oskara Tabareza iskoristili su što su ostali brojčano nadmoćniji na terenu. Kažu da je korner pola gola, a ovu teoriju potvrdio je u praksi Dijego Godin. Iskusni defanzivac je sa pet metara uspeo leđima da učini ono što Suarez nije u 64. minutu i doneo je četvrtoj reprezentacija sa Mundijala u Južnoj Africi opstanak u Brazilu.

Klaudio Markizio
Klaudio Markizio / Izvor: Beta/AP

Urugvaj će u osmini finala igrati protiv prvoplasirane selekcije C grupe. Vicešampion Evrope Italija, kao i prvak Starog kontinenta Španija, ostatak Svetskog prvenstva ispratiće putem TV prijemnika. Verovali ili ne, kao lider grupe smrti takmičenje će nastaviti Kostarika koja je u društvu sa tri bivša šampiona planete osvojila sedam bodova!

Italija – Urugvaj 0:1 (0:0)
STADION: Arena das Dunas u Natalu.

GLEDALACA: 39.706.

SUDIJA: Marko Rodrigez Moreno (Meksiko).

STRELAC: Godin u 82. minutu.

CRVENI KARTON: Markizio u 60. minutu.
ITALIJA: Bufon, Bonući, Kjelini, Barzalji, Markisio, Verati (od 75. Mota), Pirlo, De Šiljo, Darmijan, Imobile (od 71. Kasano), Baloteli. (od 46 Parolo).
URUGVAJ: Muslera, Kaseres, Himenez, Godin, Alvaro Pereira (od 63. Stuani), Rios, Gonzales, Rodrigez (od 78. Ramirez), Lodeiro (od 46. Maksimilijano Pereira), Suarez, Kavani.

Detalje sa meča u Natalu mogli ste da pratite uživo na Srbiji Danas.

90. minut - Italijani nemaju snage da ozbiljnije ugroze gol Muslere.

88. minut - Sebični Suarez dva puta je propustio priliku da saigračima servira idealne šanse za gol.

Luis Suarez
Luis Suarez / Izvor: Beta/AP

82. minut - GOOOL, 0:1 - Godin! Posle kornera, lopta je pogodila u leđa defanzivca Atletiko Madrida i završila u mreži Bufona.

80. minut - Italijani se uspešno brane sa igračem manje, Nepopravljivi Suarez je ugrizao Kjelinija za rame!? Defanzivac "azura" je pokušao da vrati Suarezu rukom. Kjelini je bolje prošao nego svojevremeno Branislav Ivanović.

64. minut - Kakva odbrana Bufona. Suarez je sa 12-13 metara šutirao "spoljnom" u donji desni ugao čuvara mreže Italije, a Bufon je paradom sprečio najgore po svoju selekciju.

60. minut - Crveni karton za Klaudija Markizija! Vezista "azura" je ušao đonom u "potkolenicu" Riosa  neposredno ispred sudije Morena. Meksikanac se nije dvoumio i poslao Italijana prevremeno u svlačionicu.

58. minut - Najbolja šansa za Urugvaj. Suarez je "izbacio" Rodrigeza, koji je šutirao iskosa sa leve strane pored gola.

46. minut - Indisponirani Mario Baloteli je ostao u svlačionici. Ćezare Prandeli uveo je u igru Marka Parola. U selekciji Urugvaja Maksimilijano Pereira je zamenio Nikolasa Lodeira.

45. minut - Drugi put tokom prvog poluvremena Kjelini je završio na travi u svom kaznenom prostoru. Ovoga puta Kavani je bio isuviše agresivan posle kornera. POLUVREME.

33. minut - "Dupla" prilika za Urugvaj. Đanluiđi Bufon prvo se bacio u noge Luisu Suarezu, a zatim je odbranio i udarac Lodeira.

29. minut - Očajan pokušaj Ćira Imobilea. "Pretvaranje" najboljeg strelca Seije A u prethodnoj sezoni iz solidne pozicije.

23. minut - Žuti karton za Balotelija. Ako se Italija bude plasirala u osminu finala, biće oslabljena za napadača Milana zbog parnih kartona. Nestašni Baloteli "zajahao" je Pereiru i zaradio javnu opomenu.

12. minut - Ozbiljan pokušaj Andree Pirla iz slobodnog udarca, ali Fernando Muslera boksuje loptu u korner.

6. minut - Vrlo oštar početak. Na travi su već bili Mario Baloteli, dva puta Luis Suarez, kao i Đorđo Kjelini..