SP: Japan poveo, a onda osetio kolika je Srbija sila

29.07.2015. 17:36
Slobodan Nikić
Slobodan Nikić / Izvor: MN Press

U drugom kolu D Grupe "delfini" ostvarili ubedljivu pobedu. U petak protiv Australije.

Kao što se i očekivalo srpski vaterpolisti su ostvarili i drugu pobedu na Svetskom prvenstvu u Kazanju. Oni su u drugom kolu D Grupe savladali Japan 19:9 (2:1, 6:2, 5:3, 6:3). Podsetimo delfini su u prvom kolu u ponedeljak savladali Crnu Goru 11:8. U trećem kolu Srbija u petak (11:10 časova) igra protiv Australije koja je danas odigrala nerešeno protiv Crne Gore 5:5.

Japanci su počeli dobro i poveli 1:0 i to sa igračem više, ali je Srbija izjednačila već u narednom napadu i to golom Slobodana Nikića. Pred kraj prvog perioda Andrija Prlainović je doveo "delfine" u vođstvo 2:1. Sredinom prvog perioda viđena je jedna nesvakidašnja situacija jer je isključen golman Kacujuki Tanamura, pa su Japanci igrali bez čuvara mreže. Ipak, uspeli su da se odbrane.

U nastavku su stvari došle na svoje mesto. Sa dva gola Nikića i po jednim Jakšića i Pijetlovića Srbija se odlepila na 6:1. Već tada je selektor Dejan Savić poslao na zagrevanje drugog golmana Branislava Mitrovića. Konačan rezultat u drugom periodu bio je 6:2 što je obezbeđivalo mirnu završnicu.

Kao što se i očekivalo, od početka trećeg perioda na gol Srbije je stao Mitrović, a na samom početku je pogodak postigao Sava Rađelović. Njemu je to prvi pogodak na svetskim prvenstvima. U nastavku su "delfini" bez većih muka priveli meč kraju.

Najefikasniji igrač je bio Nikić sa šest golova, četiri je dao Duško Pijetlović, tri Andrija Prlainović, a dva Stefan Mitrović.  U strelce su se još upisali Dušan Mandić, Nikola Jakšić, Sava Ranđelović i Miloš Ćuk.