SP: Rodrigez „izgrizao“ Urugvaj

28.06.2014. 21:30 14:42
Fudbalska reprezentacija Kolumbije
Fudbalska reprezentacija Kolumbije / Izvor: Beta/AP

Sa dva sjajna pogotka mladi igrač predvodio svoju ekipu do pobede i iz nastavka takmičenja eliminisao dvostrukog Svetskog pravaka.

Sve je jasno, u četvrtini finala snage na terenu odmeriće Brazil i Kolumbija. Brazil je u više nego uzbudljivom meču posle penala bio bolji od Čilea, dok je sa druge strane Kolumbija predvođena mladim Rodrigezom sa 2:0 eliminisala Urugvaj.

Pobedom nad Urugvajem, reprezentacija kolumbije ostvarila je najveći uspeh u istoriji te zemlje.

Od početka susreta Kolumbija je pokazala veću želju za pobedom i prikazala svoju možda najbolju partiju na ovom šampionatu. Do sredine prvog dela nije viđena ni jedna šansa na obe strane, ali je onda svojim fantastičnim pogotkom Rodrigez podigao na noge sve navijače Kolumbije. Mladi fudbaler je posle dodavanja Agilara, primio loptu na grudi i volej udarcem pogodio pod samu prečku gola Muselere. Do odlaska na odmor reprezentativci Urugvaja nisu uspeli ozbiljnije da zaprete.

Džejms Rodrigez
Džejms Rodrigez / Izvor: Beta/AP

Sa dobrom igrom Kolumbijci su nastavili i u drugom delu meča. Posle samo pet minuta igre u nastavku ponovo je u centru pažnje bio Rodrigez. Tada je Kvadrado nadmudrio čitavu odbranu Urugvaja i maestralno poslao loptu na peterac gde je sam bio Rodrigez kome nije bilo teško da snažnim udarcem loptu smesti u mrežu.

Svojim drugim pogotkom na meču protiv Urugvaja Džejms Rodrigez postao je najbolji strelac dosadašnjeg dela Mundijala, sa postignutih pet pogodaka.

Do kraja susreta, više se igralo na polovini Kolumbije, ali bezidejni Urugvajci nisu uspeli ozbiljnije da zaprete a sve ono što se mogloo nazvati solidnim šansama lako je osujećeno od strane sjajne odbrane Kolumbije.

Prenos utakmice uživo mogli ste da pratite na sajtu "Srbija Danas".

KOLUMBIJA: Ospina, Zuniga, Zapata, Jepes, Armero, Kvadrado (Guarin), Agilar, Sančez, Rodrigez (Ramos), Martinez, Gutjerez (Meija).

URUGVAJ: Muslera, Kaseres, Himenez, Godin, A.Pereira (Ramirez), M.Pereira, Arevaljo, Gonzalez (Ernandez), Rodrigez, Kavani, Forlan (Stuani).

Kraj utakmice. Kolumbija ide na megdan Brazilu!

Glavni sudija susreta produžio je utakmicu za još tri minuta.

84. minut - Pokušao je i Kavani, ali Ospina pokazuje kakav je golman.

79. minut - Prva velika šansa Urugvaja. Pereira je pokušao ali je Ospina bio na visini zadatka.

65. minut - U ovim momentima težište igre prebačeno je na polovinu Kolumbije, ali igrači Urugvaja bez ideje, ne uspevaju ozbiljnije da zaprete.

59. minut - I dalje nema pravih lopti ka napadačima Urugvaja. Od početka susreta Ospina nije imao neku zahtevniju intervenciju.

50. minut - 2:0 GOOLL - Rodrigez - Kvadrado je nadmudrio čitavu odbranu Urugvaja, vratio loptu na peterac gde je bio usamljeni sjajni Rodrigez koji je snažnim šutem šalje u mrežu.

Tokom pauze ni jedan od trenera nije pravio izmene u svom sastavu.

37. minut - Snažan šut Godina iz daljine, ali Ospina siguran.

Navijacica
Navijacica / Izvor: Beta/AP

Več u sledećem napadu bilo je opasno pred golom Ospina, ali je odbrana Kolumbije sprečila opasnost ispred svog gola.

U dosadašnja četiri nastupa na Svetskom prvenstvu, sjajni Rodrigez postigao je četiri gola i upisao isto toliko asistencija.

28. minut 1:0 - GOOLL - Rodrigez - Posle dodavanja Agilara, Rodrigez je primio loptu na grudi i snažnim šutem sa dvadesetak metara matirao Musleru.

26. minut - Za sada bez pravih šansi.

U ovim trenucima Kolumbija ima više lopte u nogama što je možda i malo iznenađujuće, ali bez pravih šansi na obe strane.

12. minut - Zuniga je pokušao iz daljine ali je Muslera uz malo poteškoća ipak uspeo da uhvati loptu.

Navijacica

8. minut - Od prvog minuta meča, obe ekipe igraju otvoreno svesni činjenice da jedna utakmica odlučuje o daljem plasmanu. Kolumbija preti iz prekida dok Urugvajci još uvek traže način da stignu do gola.

Urugvaj je jedina reprezentacija na Mundijalu koja u svojim redovima nema ni jednog igrača koji nastupa u domaćem prvenstvu.

Većina navijača Urugvaja put stadiona krenula je sa maskama sa likom Luisa Suareza. Na ovaj način oni su želeli da pruže podršku suspendovanom fudbaleru.