117.1527
109.2537

SP: "Slonovi" ipak slavili, Drogba uneo dah preokreta!

15.06.2014. 02:54 14:46
Fudbaleri Obale Slonovače slave pobedonosni gol Žervinja na meču protiv Japana na SP u Brazilu / Izvor: Tanjug

Honda je doveo Japance u iznenađujuće vođstvo u 16. minutu. Ipak, samo dva minuta posle ulaska Drogbe, Boni iskoristio centaršut Orijea za poravnanje, da bi nešto kasnije i Žervinjo "poentirao" za potpuni preokret.

Reprezentacija Obale Slonovače savladala je posle preokreta Japan rezultatom 2:1 (0:1) u poslednjem meču trećeg dana Svetskog prvenstva u Brazilu.

Fudbaleri "zemlje izlazećeg sunca" poveli su već u ranoj fazi utakmice. Posle samo 15 minuta igre, Keisuke Honda je šokirao favorizovane "slonove" i doveo Japan u vođstvo od 1:0. Igra Obale Slonovače bila je prilično bezidejna u nastavku, pokušavali su da stignu do izjednačenja, ali gola nije bilo.

Keisuke Honda postiže gol protiv Obale Slonovače na SP u Brazilu
Keisuke Honda postiže gol protiv Obale Slonovače na SP u Brazilu / Izvor: Tanjug

U nastavku slična slika, fudbaleri afričke selekcije bili su dominantniji, stvarali šanse, ali bez završnog udarca. Tek ulaskom Didijea Drogbe došlo je do preokreta u igri "slonova". Legendarni fudbaler je ušao u igru u 62. minutu i odmah uneo svežinu u igru svog tima, koji je samo četiri minuta kasnije stigao do potpunog preokreta (2:1), posle pogodaka Bonija i Žervinja. Pokušali su i Japanci da dođu do noga što su uspeli fudbaleri Obale Slonovače, ali jedan raspoloženi Keisuke Honda nije bio dovoljan da se nadigra jak protivnik kakav je Obala Slonovače, pa je do kraja ostalo 2:1.

trenutak kada Didije Drogba ulazi u igru u 62. minutu na meču protiv Japana na SP u Brazilu / Izvor: Tanjug

U premijernom meču C grupe Kolumbija je savladala selekciju Grčke rezultatom 3:0, pa se posle prvog kola na čelu tabele nalaze selekcije Obale Slonovače i Kolumbije sa tri boda, dok su na začelju Japan i Grčka, bez bodova.

Grupa C: OBALA SLONOVAČE - JAPAN 2:1 (0:1)

Stadion: Arena Pernambuko, Resife.

Sudija: Enrike Oses (Čile).

Strelci: Boni 64, Žervinjo 66. - Honda 16.

OBALA SLONOVAČE: Bari, Boka (Đakpa 75), Bamba, Zokora, Orije, Serej Die (Drogba 62), Tiote, Jaja Ture, Žervinjo, Kalu, Boni (Konan 78). Selektor: Sabri Lamuši.

JAPAN: Kavašima, Nagatomo, Morišige, Jošida, Učida, Kagava (Kakitani 86), Hasebe (Endo 54), Jamaguči, Okazaki, Honda, Osako (Okubo 67). Selektor: Alberto Zakeroni.

Meč Obala Slonovače - Japan mogli ste da pratite u tekstualnom prenosu na sajtu "Srbija Danas".

TOK MEČA:

90+6. minut - KRAJ!!! Pobeda "slonova" posle velikog preokreta u drugom poluvremenu - 2:1!

90+3. minut - Japanci pokušavaju da dođu do prilike za izjednačenje, ali konkretne šanse nema.

87. minut - Žervinjo kao brzi voz vuče kontru svog tima, ali je sebičan u odsudnom momentu, pa su Japanci otklonili opasnost.

85. minut - Kalu sjajno pronalazi Drogbu na ivici šesnaesterca, on prihvata loptu, šutira, ali Morišige sprečava sjajnog napadača da reši pitanje pobednika.

82. minut - Sjajan šut Drogbe iz slobodnog udarca, ali i Kavašima je odličan.

74. minut - Japanci pokušavaju da uzvrate, ali su ih dva šokantna gola očigledno "isekla".

66. minut - GOOOOOL!!! 2:1! Potpuni preokret Obale Slonovače za samo tri minuta! Orije je još jednom centrirao, a Žervinjo je udarcem glavom pogodio bliži ugao gola Kavašime.

Boni postiže prvi gol Obale Slonovače protiv Japana na SP u Brazilu
Boni postiže prvi gol Obale Slonovače protiv Japana na SP u Brazilu / Izvor: Tanjug

64. minut - GOOOOOL!!! 1:1! Orije centrira sa desne strane, a Boni prelepim udarcem glavom donosi izjednačenje "slonovima".

62. minut - Umesto Serei Dijea u igru ulazi Didije Drogba, na oduševljenje i neutralne publike. Drogba odmah donosi promenu, upošljava prelepo Žervinja, ali ovaj okleva u izglednoj situaciji.

60. minut - Salomon Kalu šutira iz daljine, ali pored gola.

59. minut - Jaja Ture pada u kaznenom prostoru Japana posle blagog kontakta sa Jošidom. Čini se da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu, pa je sudija Oses nije ni dosudio.

50. minut - Hasabe prvi preti u nastavku. Šutira snažno sa ivice kaznenog prostora, ali nema opasnosti, lopta odlazi pored gola.

45. minut - Boka još jednom šalje "projektil" ka golu Kavašime, ali dosta iskosa sa leve strane, pa je lopta pogodila golmana Japana.

43. minut - Boka dobro prodire po levoj strani, centrira usamljenom Kaluu na petercu, a ovaj glavom šutira pored gola.

39. minut - Serej Die centrira, Boni u gužvi zahvata loptu iz okreta, ali promašuje.

37. minut - Nova prilika za Hondu, ali je u izglednoj prilici izblokiran. Samo korner.

35. minut - Artur Boka je "raspalio" po lopti sa nekih 35 metara, Kavašima je jedva odbija do Vilfreda koji je, navodno, u ofsajdu. Čini se da je pomoćni sudija pogrešio.

31. minut - Novi prekršaj na 20-ak metara od gola Japana, Boka je šutirao, ali i on preko gola.

26. minut - Dva kapitena u duelu u kaznenom prostoru Japana, lopta pogađa u ruku Hasebea, Ture je tražio penal, ali je Čileanac odmahnuo rukom.

24. minut - Serej Die je fauliran u zoni šuta, Jošida je prvi upisan u beležnicu, ali Jaja Ture prebacuje gol za nekih pola metra.

21. minut - Učida sjajno vara Serej Diea, šutira snažno, ali Bari ovog puta spašava gol Afrikanaca.

16. minut - GOOOOL!!! 0:1! Nakon što su igru prvi put preneli na polovinu "slonova", Japanci su imali korner, lopta je došla na ivicu kaznenog prostora, odakle ju je Honda "zakucao" u gornji desni ugao Barijevog gola.

6. minut - Početno "opipavanje pulsa". Prva preti Obala Slonovače preko Bonija koji je ušao u kazneni prostor, šutirao, ali je izblokiran.