SP: Vijera zatrpao koš Srbije i doneo pobedu Brazilu

03.09.2014. 17:55 09:31
Tijago Spliter
Tijago Spliter / Izvor: Profimedia

Srbija posle četiri odigrana kola ima dve pobede i dva poraza u Grupi A.

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Brazila sa 81:73 (23:16, 25:16, 12:32, 21:9), u utakmici četvrtog kola Grupe A. Srbija će poslednji meč u grupnoj fazi odigrati protiv domaćina turnira, a taj susret je zakazan sa četvrti septembar od 22 časa. "Orlovi" su u ovom susretu pokazali dva lica. Loša i nezainteresovana igra u prvih 20 minuta, rezultirala su minusom od 16 poena. Da bi zatim sjajnom igrom u trećem periodu pokazali protivniku da „mogu da igraju“. Srbija je pred poslednju deonicu imala četiri razlike i činilo se da će nastaviti svoju seriju.

Međutim, čak šest minuta se čekalo na prve poene Srbije, a veoma raspoloženi Marselinjo Vijera je „terorisao“ koš naše selekcije i bukvalno sam preokrenuo i doneo treći trijumf „kariokama“. U poraženoj ekipi Teodosić je imao 14 poena i pet dodavanja, Raduljica je postigao 11, a odlični Stefan Marković 10. Vijera je meč završio sa 21 poenom (6/9 za tri) i pet uhvaćenih lopti, dok je Barbosa postigao 16.

Miroslav Raduljica
Miroslav Raduljica / Izvor: Profimedia

TOK MEČA

4. četvrtina - 9:21.

39. minut: Teodostić je u svom stilu postigao trojku sa osam metara, ali je Markinjos Vijera svojim 21 poenom na meču, čini se rešio pitanje pobednika (77:71).

38. minut: Šest minuta i 11 sekundi Srbija nije postigla poen, ali je Raduljica prekinuo seriju protivnika od 12-0, postigavši jedno od dva bacanja.

34. minut: Imala je Srbija +7 (67:60), ali Vijera sa dve trojke i poenima ispod koša, sam preokrenuo rezultat na 67:68.

3. četvrtina - 32:12.

Marković je ponovo doneo tu energiju našoj selekciji koja je bila presudna za ovaj sjajan preokret. Sjajnom serijom od 13-2, stigli smo na samo četiri poena zaostatka, da bi zatim poenima Bogdanovića i Raduljice izjednačili na 55:55. Četiri poena prednosti pred poslednjih 10 minuta igre doneo je Krstić (64:60).

29. minut: Barbosa je poenima van linije 6.75 doneo tek 10. poen svojoj selekciji u ovom periodu igre. Teodosić je u sledećem napadu uzvratio istom merom (62:58).

27. minut: Konačno se probudio i novi košarkaš Fenerbahčea. Bogdanović je preko ruke postigao za samo dva poena zaostatka, da bi zatim Raduljica poenima sa penala doneo egal Srbiji (55:55).

26. minut: 13-2 serija košarkaša Srbije. Bogdanović je odvukao pažnju dvojici čuvara i sjajno asistirao Markoviću za (54:50).

23. minut: Birčević je morao da napusti igru zbog petog prekršaja.

22. minut: Varežao je poenima preko Raduljice povisio na (52:37), ali je u narednom napadu Raduljica uzvratio istom merom (52:39).

2. četvrtina - 16:25.

Aleksandar Đorđević
Aleksandar Đorđević / Izvor: Profimedia

Sedam poena razlike koju su Brazilci imali na kraju prvog perioda je porasla na ogromnih 16 poena razlike. Nezainteresovana igra u odbrani i slab napad, razlog je ovolike prednosti "karioka". Veoma loš šut Srbije iz polja (12/32), kao i sa linije penala (6/13). Činjenica da smo naskočili Brazilce nije nam puno od koristi (19-18).

20. minut: Veoma raspoloženi Barbosa je iz veoma teške pozicije postigao 48 poen za svoju selekciju u prvom poluvremenu, (48:32).

18. minut: Krstić je, što nismo navikli od njega, promašio oba bacanja, posle faula Garsije, ali zato igrač Brazila nije propustio u sledećem napadu da postigne još jednu trojku za +17 (40:23).

17. minut: Đovanoni postiže laganu dvojku za najvećih 14 poena razlike (37:23), a Đorđeviću ništa drugo nije preostalo nego da traži minut odmora, ne bi li uspeo da trgne naše košarkaše.

13. minut: Barbosa je posle bloka saigrača ostao sam na šutu i gotovo sa iste pozicije pogodio za tri, (31:19).

12. minut: Simonović menja indisponiranog Boganovića.

11. minut: Raduljica je prve poene na meču postigao tek u drugoj četvrtini (18:26).

1. četvrtina - 16:23.

Brazil je veoma raspoloženo počeo meč, a Barbosa i Ilario su prednjačili sa šest, odnosno pet ubačenih poena. Stekao se utisak da "orlovi" nisu imali rešenje u odbrani za "karioke", pa je Đorđević bio prinuđen da često vrši izmene. Posle prvog meča sa Egiptom, kapiten Nenad Krstić je prvi put ušao na parket. Teodosić i Birčević su poenima van linije 6.75 držali priključak, ali je posle 10 minuta na semaforu pisalo 16:23.

9. minut: Teodosić je sjajno promešao odbranu Brazila i lako položio loptu u koš, (21:16).

7. minut: Birčević je trojkom iz kornera smanjio na (16:12). Ruben Manjano traži tajm-aut.

6. minut: Teodosić ulazi umesto Bjelice i u narednom napadu postiže trojku preko ruke (16:9)

5. minut: NIkako naši košarkaši nisu uspeli da spoje dve dobre odbrane, a Barbosa je svojim četvtim poenom posle skok šuta doneo +10 za "karioke" (16:6).

4. minut: Posle poena Tijaga Splitera (12:4), Đorđević je bio primoran da traži tajm-aut. Kapiten Nenad Krstić je prvi put ušao u igru umesto Štimca.

Nene Ilario
Nene Ilario / Izvor: Profimedia

3. minut: Drugom trojkom Vijere, Brazil je poveo sa 6:4.

2. minut: Vijera je prvi poentirao za Brazil i to van linije 6.75 (2:3).

1. minut: Stefan Marković je iskoristio svoju brzinu i posle sjajnog rolinga poentirao pored Marselinja, za prve poene na utakmici (2:0).