SP: Odbojkašice kidale živce, ali na kraju savladale Bugarke!

24.09.2014. 19:45 22:33
ženska odbojkaška reprezentacija Srbije
ženska odbojkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: fivb.org

Odbojkašice Srbije trijumfovale su u drugom kolu protiv ekipe Bugarske sa 3:2 (25:19, 23:25, 25:19, 18:25, 15:12).

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je u Trstu selekciju Bugarske sa 3:2 (25:19, 23:25, 25:19, 18:25, 15:12), u drugom kolu Grupe B Svetskog šampionata u Italiji. Izabranice selektora Zorana Terzića ostvarile su drugu pobedu na šampionatu nakon što su u utorak slavile protiv Turske (3:0). Bugarke su nadigrane posle mnogo muka, uzbuđenja, preokreta i neizvesnosti, ali ipak potpuno zasluženo.

U prvim mecevima 2. kola B grupe Turska je pobedila Kanadu sa 3:0 (25:10, 25:12, 25.17), a istim rezultatom Brazil je slavio protiv Kameruna - 3:0 (25:14, 25:15, 25.18).

Nisu srpske odbojkašice prikazale igru kao na startnom meču prvenstva. Bilo je mnogo oscilacija grešaka i nesigurnosti, pa su veoma motivisane protivnice do kraja ravnopravnog duela imale situaciju da neprijatno iznenade Terzićev sastav. Na kraju, presudilo je ogroman trud srpskog tima, ali i bolji nervi, da uz pomoć sreće trijumfuje u odlučujućem petom setu za osvajanje nova dva boda na planetarnom prvenstvu. Narednu utakmicu odbojkašice Srbije igraju protiv selekcije Kameruna.

Tabela: Brazil i Srbija 2-0, Turska i Kanada 1-1, Bugarska i Kamerun 0-2.

Dvorana: „Palatrst“.

SRBIJA: Brakočević, Živković, Krsmanović, Malešević, Molnar, Mihajlović, Ognjenović, Veljković, Nikolić, Ninković, Rašić, Popović, Ćebić, Bošković. Selektor: Zoran Terzić.

BUGARSKA: Nenova, Kitipova, Rabadžieva, Žarkova, Kamenova, Ruseva, Monova, M.Filipova, S.Koleva, Dimitrova, Vasileva, S.Filipova, Nikolova, E.Koleva. Selektor: Vladimir Kuzjutkin.

5. set - 15:12

Maja Ognjenović je "1 na 1" izblokirala Rabadžijevu za 6:3. Potom, projektil Mihajlovićeve za prednost od 8:5. Menjaju se strane. Brakočević je odlično skočila u bloku za prednost od 13:11. Minut odmora traži Kuzjutkin (14:12). Brankica Mihajlović donosi poslednji poen našim reprezentativkama, iz nimalo lake pozicije.

4. set - 18:25.

Vodile su Bugarke 6:3 i imale odličnu kontru, ali su se naše odbranile i potom sjajnim blokom poentirale za 6:4. Ipak, poenima Kitipove i Rabadžijeve, izabranice Vladimira Kuzjutkina odlaze na prvi odmor sa prednošću od 8:7. Filipova se razigrala i prvo sjajnim blokom, pa potom napadom sa korektorske pozicije, donela svojoj ekipi četiri poena viška (16:12). Brankica Mihajlović iz zone odbrane smanjuje na 17:14. Probala je Tijana Bošković da donese priključak, ali su raspoložene protivnice, odlično igrale u odbrani i napadu. Greškom Boškovićeve, naše protivnice osvajaju četvrti set sa 25:18.

3. set - 25:19.

Bugarke za nijansu bolje na startu trećeg perioda (8:6). Međutim, rešile su naše odbojkašice malo da zapnu i da vrate svoj nivo igre na onaj iz prvog seta. Drugi tehnički odmor (16:14) za Srbiju. Krsmanović-Mihajlović dvojni blok donosi našim igračicama +4 (19:15). Imale su naše dame priliku za pet poena viška i miran kraj seta, ali je Vasiljeva sjanim poenom iz zone šest, prekinula seriju poena Srbije. Maja Ognjenović je u stilu Nikole Grbića "skuvala" za 23:18, što je primoralo Kuzjutkina da zatraži minut odmora. Mihajlović sjajnom paralelom po polju Bugarki, donosi set šansu, koju Tijana Bošković, uz malu pomoć mreže stavlja tačku na treći period igre.

2. set - 23:25.

Srbija na prvi tehnički tajm-aut odlazi sa šest poena viška, ponajviše zahvaljujući Brankici Mihajlović ko je osvojila čak pet poena u tom periodu (8:2). Veoma razigrano su naše dame delovale na terenu i raznovrsnim napadima osvajale poene. Napadom iz zone šest i osvojenim poenom Tijane Bošković, Srbija odlazi na drugi odmor sa (16:10). Milena Rašić je odličnim blokom zaustavila seriju bugarskih odbojkašica (17:13). Prišle su protivnice na samo tri poena deficita, ali je Brankica Mihajlović razorno smečovala u polje protivnica za (21:17). Greškom Tijane Bošković, koja je prebacila blok protivnica i poslala loptu daleko u aut, Bugarska dolazi do izjednačenja (23:23). Potom dobar blok i odličan napad Koleve, donose izjednačenje u setovima.

1. set - 25:19.

Veoma spor start naših devojaka. Terzić je primoran da pri rezultatu 6:2 za protivnice zatraži minut odmora. Brankica Mihajlović je potom imala odličnu priliku da smanji da 6:4, ali je veoma loše smečovala. Sjajnim servisima Milene Rašić, Srbija stiže do egala (7:7). Na prvi odmor otišlo se sa prednošću Srbije od 8:7, ali je Bugarska nešto boljom igrom u narednom periodu stekla +2 (16:14). Sjajnom rolom Tijane Bošković, koja donela 8 poena našoj selekciji, Srbija je preokrenula rezulat i serijom 11:3, osvojila prvi period igre.