SP: Srpkinje poražene od Mađarica, ali mogu dalje

06.12.2015. 20:04
Katarina Krpež
Katarina Krpež / Izvor: MN Press

U danskom Herningu vicešampionke sveta izgubile od komšinica 26:32.

Vicešampionke sveta, rukometašice Srbije, u Danskoj, iako oslabljene, brane beogradsko srebro, a ako je suditi po zalaganju i želji... No, to nije sve što je potrebno da se pobedi. Posle Crne Gore Srpkinje su u Herningu igrale protiv Mađarske, drugih komšinica. Igrale i izgubile 26:32 (16:18).

Brzo su Mađarice povele s tri-četiri razlike i istu su, iako su naše početkom drugog dela ozbiljno pretile, sačuvale do kraja. Severne komšinice su imale 14:7, 16:9, a onda si naše devojke iskoristile pad koncentracije protivnica, te do poluvremena smanjile na 16:18. Rekosmo već da su favoritu ozbiljno zapretile kad su u 33. minutu prišle na minus jedan (17:18). Međutim, zahvaljujući golmanu, koja je skinula nekoliko zicera, ali i greškama u dodavanju naših igračica Mađarice ponovo odlaze na, ispostaviće se, „bezbedna“ četiri gola viška. Povratka više nije bilo... Usput, promašili smo penal, napravili korake, isključen nam je selektor... Katarina Krpež-Šlezak je sa 6 golova bila naša najefikasnija igračica. Zuzana Tomori je našu mrežu pogodila deset puta.