117.1527
109.2537

SP U ODBOJCI: Srbija nemoćna protiv domaćina

30.08.2014. 20:11 12:54
Odbojkaška reprezentacija Srbije uoči meča prvog kola Svetskog prvenstva u Poljskoj protiv selekcije domaćina / Izvor: Foto: fivb.org

Svoje učešće na Svetskom prvenstvu u Poljskoj naša reprezentacija započela je porazom od 3:0 protiv domaće selekcije, pred 65.000 gledalaca na Nacionalnom stadionu u Varšavi.

Odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je u meču prvog kola Svetskog prvenstva u Poljskoj od selekcije domaćina rezultatom 3:0 (25:19, 25:18, 25:17).

Naš tim uspeo je da parira domaćinu samo u prvih nekoliko minuta prvog seta, odnosno, do prvog tehničkog tajm-auta na koji je otišao sa poenom zaostatka. Od tada pa sve do sredine trećeg seta na terenu kao da je postojala samo jedna ekipa.

Poljaci su prva dva seta rešili vrlo ubedljivo, da bi tek u završnici trećeg seta „orlovi“ uhvatili priključak koji je, ipak, bio kratkog daha, pa je domaćin stigao do ubedljive i sasvim zaslužene pobede na startu šampionata.

U bledoj partiji srpskog tima Aleksandar Atanasijević je zabeležio 11 poena, ali imao slabo realizatorsko veče, dok su u redovima domaćina najbolji bili Viniarski sa 14, Vlazli sa 12 i Mika sa 11 osvojenih poena.

U našem timu izuzetno loše je funkcionisao prijem, dok je domaćin bio izuzetno raspoložen, nošen fenomenalnom podrškom čak 65.000 gledalaca na Nacionalnom stadionu u Varšavi.

Domaćin je ovim trijumfom sačuvao savršen učinak protiv našeg tima na Svetskim prvenstvima pošto u šest mečeva nije nijednom poražen, uz set količnik 18:3.

POLJSKA: Novakovski 7, Viniarski 14, Konarski 1, Zagumni 1, Klos 7, Vlazli 12, Drižga, Kubiak, Zlatorski, Moždžonek, Mika 11, Buzek. Selektor: Stefan Antiga.

SRBIJA: N.Kovačević 5, U.Kovačević 1, Ivović 4, Petrić, Petković 1, Stanković, Jovović, Nikić 3, Atanasijević 11, Podraščanin 4, Rosić, Lisinac 8. Selektor: Igor Kolaković.

TOK MEČA:

Treći set - 25:17

Povratkom sa drugog tehničkog tajm-auta Srbija vezuje tri poena posle dva odlična servisa Nikića koji donekle vraća neizvesnost (16:14). Međutim, vrlo brzo Poljaci su se ponovo vratili na početni kolosek, dok su "orlovi" ponovo počeli da greše. Pet vezanih poena nagovestilo je neminovan kraj (21:16), pa je i treći deo igre završen ubedljivo - 25:17.

Ponovo su servisi Vinjarskog bili kobni za našu selekciju, pa je Poljska stigla do 10:5. Ni dva vezana poena nisu promenila tok igre, pa je vrlo brzo ponovo bilo pet poena, a najviše što su naši igrači uspeli da učine je da se približe na 14:10. Ipak, domaćin na drugi oficijelni odmor ide sa pet poena viška - 16:11.

Ni na startu trećeg seta nije viđena drugačija slika. Posle početnog vođstva našeg tima od 2:1 i neiskorišćene kontre Atanasijevića, poljaci vezuju tri poena, a potom i kompletiraju seriju 7:2 za veliku prednost na prvom tehničkom tajm-autu - 8:4.

Detalj sa meča prvog kola Svetskog prvenstva u Poljskoj između Srbije i selekcije domaćina / Izvor: Foto: fivb.org

Drugi set - 25:18

Posle drugog tehničkog tajm-auta naši momci uspeli su koliko-toliko da poprave utisak, vezali su dva poena (16:10), ali to je bilo kratkog daha, na servis Vlazlog Poljaci su ponovo vratili ubedljivu prednost, a samo u jednom momentu naš tim je smanjio na šest poena minusa (22:16), ali ništa više od toga, pa su Poljaci i drugi set rešili u svoju korist - 25:18.

Od rezultata 8:5 Poljaci vezuju pet poena na servis Viniarskog, pošto našeg prijema kao da nije ni bilo (14:5). Nije pomogao ni Kolakovićev tajm-aut, niti izmene (u jednom momentu bilo je 15:5 na semaforu), a naš korektor Atanasijević imao je slabu realizaciju, pa se na drugi tehnički tajm-aut otišlo sa ogromnih 16:8.

Domaćin bolje počinje drugi deo igre, i vrlo brzo stiže do 5:1. Prednost od četiri poena čuvali su do prvog tehničkog tajm-auta na koji su otišli sa sigurnih 8:4.

Stadion u Varšavi na kojem se igra meč prvog kola Svetskog prvenstva između Poljske i Srbije / Izvor: Foto: fivb.org

Prvi set - 25:19

Kako se ispostavilo do drugog tehničkog tajm-auta reprezentacija Poljske stigla je do kapitalne prednosti, koju je sebičnu čuvala i osvojila prvi set sa 25:19.

Do drugog tehničkog tajm-auta došlo je do značajnog pada u igri naše selekcije, tako da su Poljaci i na drugu pauztu otipli sa prednošću ovoga puta znatno ubedljivijom 16:12.

Reprezentacija Srbije dobro je otvorila meč, ali Poljaci nam nisu dozvolili da se odlepimo na više od jednog poena razlike. Do provog tehničkog tajm-auta domaćini su došli do svoje igre i na prvu pauzu otišli a poenom prednosti 8:7.