SP U ODBOJCI: Lakši trening sa Kazahstanom

02.10.2014. 16:46 18:31
Milena Rašić
Milena Rašić / Izvor: Foto: fivb.org

U drugom kolu F Grupe Srbija – Kazahstan 3:0 (25:13, 25:15, 25:20). U petak slobodan dan, a u subotu protivnik je SAD.

Srpske odbojkašice ostvarile su i drugu pobedu u drugoj fazi takmičenja na Svetskom prvenstvu u Italiji. U drugom kolu F Grupe one su u Veroni savladale Kazahstan 3:0 (25:13, 25:15, 25:20). Od samog početka je svima bilo jasno ko je ko na terenu. Iako je razlika u kvalitetu bila očigledna, srpske odbojkašice su igrale maksimalno ozbiljno. Kazahstanke su samo u trećem setu pružile jači otpor, ali kada su Srpkinje dodale gas bilo je jasno kako će se ovaj meč završiti.

Raduje podatak da su prva dva meča ove faze takmičenja srpske odbojkašice dobile bez izgubljenog seta. U petak je dan pauze, a u subotu je na programu meč protiv SAD (17 časova). Ukoliko pobede gotovo sigurno će obezbediti plasman u treću rundu takmičenja u koju idu tri ekipe.

SRBIJA: Mihajlović 12, Veljković 10, Bošković 9, Brakočević 7, Nikolić 6, Rašić 6, Ognjenović 2, Živković, Krsmanović, Malešević, Molnar, Popović.

KAZAHSTAN: Beresneva 10, Omelčenko 8, Anarkulova 6, Nasedkina 5, Isajeva 3, Mudrickaja 2, Išimceva 2, Lukomskaja, Storoženko, German, Jagodina, Fendrikova.

TOK MEČA

3. set - 25:20

I ovaj period je Kazahstan počeo mnogo bolje i poveo 6:3, a na prvom tehničkom tajm autu je rezultat bio 8:4. Potom je Srbija napravila seriju 3:0, smanjila na 8:7 i naterala kazahstanskog selektora na tajm aut. Kazahstan je ponovo stekao prednost 11:8, a onda je usledila serija Srbije 5:0 za vođstvo 13:11. Odlično je funkcionisao srpski blok, a pomeren je i prijem protivnika. Odlične su u tom periodu bile Jovana Brakočević i Stefana Veljković.

Stvari su opet došle na svoje mesto. Srbija je kontrolisala igru i dobila i treći set rezultatom 25:20.

2. set - 25:15

Drugi set su Kazahstanke počele mnogo bolje i povele 6:4. Ipak, WSrbija je napravila seriju 3:0, pa je kazahstanski selektor zatražio tajm aut. Odlična je na servisu bila Stefana Veljković, a odlična u bloku Jelena Nikolić.

Tada se situacija potpuno promenila. Srpske odbojkašice su preuzele inicijativu i ubrzo stekle četiri poena prednosti (12:8). Iako je razlika u kvalitetu očigledna, srpske odbojkašice nisu htele ništa da prepuste slučaju. I taj period je Srbija ubedljivo dobila rezultatom 25:15.

1. set - 25:13

Povela je Srbija 3:0, a najviše zahvaljujući Stefani Veljković koja je bila odlična u napadu i bloku. Ubrzo su se i ostale odbojkašice razigrale, pa je na prvom tehničkom tajm autu rezultat bio 8:4.

Srbija igra sigurno i nedozvoljava protivniku ni da pomisli na preokret. Prednost se do kraja seta uvećavala, pa je taj deo osvojen rezultatom 25:13.