SP U ODBOJCI: Konačno prava Srbija

06.09.2014. 16:25 19:30
Uroš Kovačević
Uroš Kovačević / Izvor: Foto: fivb.org
U četvrtom kolu A Grupe „orlovi“ pobedili Venecuelu 3:0 (25:20, 25:17, 25:22). U nedelju protiv Kameruna u poslednjem kolu.

Srpski odbojkaši su ostvarili i treću pobedu na Svetskom prvenstvu u Poljskoj. Oni su u četvrtom kolu Grupe A pobedili Venecuelu 3:0 (25:20, 25:17, 25:22).

Najbolji u srpskom timu bio je Uroš Kovačević sa 12 poena, a Atanasijević je postigao 11. Kervin Pinerua je sa 14 poena bio najefikasniji u ekipi Venecuele, dok je Pirela postigao deset.

Napokon su „orlovi“ pokazali pravo lice. Bez obzira što Venecuela ne spada u sam odbojkaški vrh, raduje sigurna igra i smanjen broj servis grešaka. Mnogo bolje se serviralo, napad je bio raznovrstan, a i blok je funkcionisao. U prvom setu se videlo da Venecuela nije zalutala u Poljsku. Iako se pitanje pobednika nije dovodilo u pitanje, za svaki poen je trebalo da se pouči.

U drugom se protivnik na momenat ponadao. Na drugi tehnički tajm aut je otišao sa prednošću 16:15, ali je Srbija napravila seriju 10:1 i dobila taj deo igre 25:17. I u trećem je Venecuela pretila na momente, ali kada je bilo najpotrebnije izabranici Igora Kolakovića su igrali najbolje i ostvarili prvu maksimalnu pobedu u Poljskoj. U poslednjem kolu Srbija se sastaje sa Kamerunom koji nema nijednu pobedu. Utakmica se igra u nedelju od 20:15 časova.

Srbija: U. Kovačević, Ivović, Petrić, Petković, Stanković, Jovović, Nikić, Atanasijević, Starović, Podraščanin, Rosić, Lisinac. Selektor: Igor Kolaković.

Venecuela: Gonzalez, Mata, Rodrigez, Paez, Salerno, Karasko, Pinjerua, Kanas, Kontreras, Pirela, Martine, Markez. Selektor: Vinćenco Naći.

Prenos uživo možete da pratite na Srbijadanas.com:

3. set - 25:22

Sigurna igra Srbije se nastavila i u trećem setu i povela 6:3. Ipak, Venecuela je izjednačila na 7:7, ali je Srbija na prvi tajm aut otišla sa rezultatomn 8:7.

I posle odmora se nastavilo sa sigurnom igrom. Nemanja Petrić je poentirao za 11:8, opa je Naći zatražio odmor. To nije dalo rezultat, već su izabranici Igora Kolakovića nastavili da održavaju prednost i na drugom tajm autu je rezultat 16:13.

Venecuela je pogrešila u napadu, pa je prednost povećana na 17:13. Ipa, Južnoamerikanci se ne daju i približavaju se na 20:19, pa je Kolaković morao da traži tajm aut. To je trgnulo srpske odbojkaše, koji nisu dozvolili protivniku da se ponada, pa je taj set završen rezultatom 25:22.

2. set - 25:17

Nastavlja Srbija sa sigurnom igrom i u drugom setu i već je 5:2 na semaforu. Ipak, javlja se stara boljka, jer su napravljene dve uzastopne servis greške. U napadu zato funkcioniše sve kako treba, pa se na prvi tehnički tajm aut ide sa prednošću 8:5.

Venecuela se ne predaje i izjednačila je na 11:11. To nije poremetilo Srbiju koja je ponovo povela 13:11, ali je Venecuela izjednačila. Atanasijević je u narednom napadu poslao loptu u aut i Venecuela je povela 14:13.  Na drugi tajm aut se otišlo sa prednošću protivnika 16:15.

Posle odmora je Srbija napravila dva uzastopna poena, pa je selektor Venecuele bio prinuđen da zatraži tajm aut. To nije dalo rezultat, pa je prednost nastavila da raste do 21:16 kada je Uroš Kovačević pogrešio na servisu. U tom periodu je južnoamerička ekipa dosta grešila i olakšala posao "orlovima". Taj deo je Srbija dobila reultatom 25:17.

1. set - 25:20

Utakmica je počela dosta izjednačeno i igra se poen za poen. Kod rezultatata 6:5 imali smo kontru, ali je Pirela bio odličan u bloku. U narednom poenu je Lisinac poslao loptu u aut, pa je Venecuela povela 7:6. Na prvi tehnički tajm aut je Srbija otišla sa prednosšću 8:7.

Posle odličnog servisa Atanasijevića, Jovović je poentirao i Srbija prvi put ima dva poena prednosti 12:10. Uroš Kovačević je povećao na 14:11, pa je selektor Venecuele morao da zatraži odmor. Na drugi tajm aut se otišlo sa prednosšću "orlova" 16:13.

Prednost je nastavila da raste, a selektor Venecuele je ubacio Emersona Rodrigeza da servira. Međutim, ni to nije pomoglo pošto je napravio servis grešku. Srbija je pokazala napokon pravo lice. Sve ide kako treba, čak je i servis proradio i nije napravljena nijedna servis greška u prvom setu. Venecuelanci nemju rešenje kada Atanasijević servira. Ovaj deo je Srbija rešila u svoju korist 25:20.