107.5969

SP U19: "Orlići" imali domaćina u šaci, pa potonuli u poslednjoj četvrtini

30.06.2015. 21:46
Meč trećeg kola Svetskog prvenstva U19 između Grčke i Srbije
Meč trećeg kola Svetskog prvenstva U19 između Grčke i Srbije / Izvor: Foto: Youtube Printscreen/FIBA

Mladi srpski košarkaši propustili priliku da u osminu finala odu sa prve pozicije grupe D.

Omladinska košarkaška reprezentacija Srbije zabeležila je prvi poraz na Svetskom prvenstvu za igrače do 19 godina koje se održava u Grčkoj, pošto je u meču poslednjeg kola Grupe D poražena od domaćina rezultatom 69:60 (15:20, 18:17, 13:10, 23:13).

Posle dve uvodne pobede nad Dominikanskom republikom (82:77) i Južnom Korejom (113:83), izabranici Aleksandra Bućana propustili su priliku da savladaju i domaćina. Mladi košarkaši Srbije imali su prednost tokom većeg dela utakmice, ali su očajnom igrom u prvoj polovini poslednje deonice dozvolili "Helenima" da serijom 14-2 stignu do velikih "plus 11" (60:49).

"Orlići" su prvi koš iz igre u poslednjoj četvrtini postigli tek posle šest i po minuta i tako Grke trasirali ka trećoj pobedi i maksimalnom skoru posle prve faze. Ipak, nešto efikasnijom igrom u završnici, trojkom Marinkovića i poenima Simanića, naši košarkaši uspeli su da priđu na šest poena zaostatka, ali ne i da se potpuno vrate u igru, pa će Grci u osminu finala sa prve pozicije, dok će se naši košarkaši u borbi za četvrtfinale sastati sa Australijom.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Radovan Đoković sa 14 poena (4sk, 4as, 6izg), dok su Vanja Marinković i Vasilije Vučetić upisali po devet. U ekipi domaćina Vasilios Toleopuslos postigao je 11 poena i četiri asistencije, dok su Tajler Dorsi i Jorgos Papajanis postigli po 10 koševa i upisali po šest uhvaćene lopte.