17°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

SPORT IZ MINUTA U MINUT: Argentinci se revanširali "pancerima", Nigerija pred novom suspenzijom!

03.09.2014. 12:37 23:08
Federiko Fernandez postiže gol protiv Nemačke
Federiko Fernandez postiže gol protiv Nemačke / Izvor: Beta/AP

U prijateljskom meču "gaučosi" pobedili 4:2 (2:0). *Protivnik Srbije u Kvalifikacijama za EP 2016. izgubio na svom terenu. *FIFA preti Nigeriji novom suspenzijom. *Keržakov najbolji strelac u istoriji reprezentacije Rusije. *Igor Bondžulić pomoćni trener Jagodine. *Ibrahimović pauzira zbog bolesti. *Negredo uzbuđen dolaskom među "slepe miševe". *Igrači Reala su veoma razočarani prodajom Alonsa, a posebno Di Marije. *Ziko je u karijeri bio selektor Japana i Iraka.

23:10 - Argentinci se revanširali Nemcima

Fudbaleri Argentine pobedili su u prijateljskoj utakmici Nemačku 4:2 (2:0). Meč je odigran u Dizeldorfu, a to je bila repriza finala Svetskog prvenstva u Brazilu kada su „panceri“ pobedili 1:0. Golove za „gaučose“ su postigli Aguero (20. minut), Di Marija (40. i 50) i Fernandez (48). Strelci za Nemačku su bili Širle (52) i Gece (78). Bila je ovo prva utakmica Herarda Martina na klupi Argentine, a zbog povrede nije igrao Lionel Mesi.

22:42 - Poraz Danaca u Odenzeu

Fudbaleri Danske izgubili su u Odenzeu od Turske 2:1 (0:1) u prijateljskoj utakmici. Domaćina je u vođstvo doveo Danijel Ager u 35. minutu iz penala. Preokret su Turcima doneli Sahan u 55. i Tufan u drugom minutu nadoknade. Danska je protivnik Srbije u Grupi I u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo koje će se 2016. održati u Francuskoj.

21:47 - FIFA zapretila Nigeriji novom suspenzijom

Međunarodna fudbalska federacija zapretila je Nigeriji novom suspenzijom ukoliko se zvaničnici nacionalnog saveza, koji su prošlog meseca nelegalno izabrani na funkcije, ne povuku do ponedeljka.

- NFF će biti suspendovan momentalno ukoliko se osobe, koje tvrde da su izabrane na funkcije 26. avgusta, ne povuku do ponedeljka, 8. septembra - saopštila je FIFA na svom sajtu.

Ovo je drugi rok kojeg je FIFA odredila Nigerijcima, nakon što je fudbalski savez te zapadnoafričke države ignorisao njeno pismo od 29. avgusta u kojem je potvrđeno da neće biti priznati izbori u NFF u odsustvu predsednika Aminua Majgarija.

19:55 - Keržakov najbolji strelac u istoriji reprezentacije Rusije!

Fudbalska reprezentacija Rusije pobedila je Azerbejdžan sa 4:0 u prijateljskoj utakmici, a Aleksandar Keržakov je sa dva postignuta gola postao najbolji strelac u istoriji državnog tima. Napadač Zenita Keržakov je postigao dva gola, u šestom i 12. minutu i tako sa 28 pogodaka postao najbolji strelac u istoriji reprezentacije Rusije. Golove protiv Azerbejdžana postigli su i Sergej Ignašević u 41. minutu i Vladimir Granat u 81. minutu. Keržakov je oborio rekord bivšeg reprezentativca Rusije Vladimira Beščasnog, koji je postigao 26 golova za državni tim.

19:11 - Bondžulić postao pomoćni trener Jagodine

Nekadašnji golman Jagodine Igor Bondžulić od danas je novi pomoćni trener tog kluba. On je nosio dres ćurana od 2010. do 2013. godine, a potom je karijeru nastavio južnoafričkom klubu Moroka. Po okončanju karijere je položio ispit za A licencu i postao trener.

- Bondžulić se vratio u klub u kome je proveo najlepše trenutke u karijeri i ostavio upečatljiv utisak kroz šampionat Superlige. Ovaj čuvar mreže sada će imati novu ulogu u klubu kao pomoćni trener - navodi se u saopštenju Jagodine.

Igor Bondžulić
Igor Bondžulić / Izvor: MN Press

18:58 - Kapiten Bajera na operaciji ligamenata

Kapiten Bajera iz Leverkuzena Simon Rolfs biće podvrgnut operaciji ligamenata desnog zgloba i moraće da pauzira nekoliko nedelja. Tridesetdvogodišnji igrač sredine terena povređen je na utakmici Bundeslige u subotu protiv Herte, koju je Bajer na domaćem terenu dobio rezultatom 4:2. Bajer je sjajno startovao u novoj sezoni slaveći u obe bundesligaške utakmice, a izborio je plasman u grupnu fazu Lige šampiona.

17:09 - Ibrahimović neizvestan za meč protiv Estonije

Švedski fudbalski reprezentativac Zlatan Ibrahimović pod znakom je pitanja za učešće u sutrašnjem prijateljskom meču protiv Estonije, zbog angine.

- Zlatana boli grlo i moguće je da ne bude u timu za meč sa Estonijom - rekao je selektor Švedske Erik Hamren.

Napadač Pari Sen Žermena trenirao je u ponedeljak svega pola sata. Ibrahimović je za Švedsku do sada igrao na 98 mečeva i postigao 48 golova.

Zlatan Ibrahimović u dresu Švedske
Zlatan Ibrahimović u dresu Švedske / Izvor: Profimedia

15:54 - Sahin pauzira dva meseca zbog povrede kolena

Turski fudbaler Nuri Sahin pauziraće dva meseca zbog operacije levog kolena, saopštila je Borusija iz Dortmunda. Sahin se u Dortmund vratio 2013. godine nakon neuspešnih epizoda u Liverpulu i madridskom Realu. Prošle sezone odigrao je 48 utakmica i postigao dva gola za „milionere“. Pored 25-godišnjeg igrača sredine terena Jirgen Klop zbog povreda ne može da računa na Ilkaja Gundogana, Jakuba Blaščikovskog i Marsela Šmelcera. Dortmund će ove sezone igrati u grupi D Lige šampiona sa Arsenalom, Galatasarajem i Anderlehtom.

13:00 - Kedira pauzira šest nedelja

Nemački fudbalski internacionalac i član madridskog Reala Sami Kedira pauziraće najmanje šest nedelja zbog povrede mišića leve noge.

Kako tvrdi španski As, pregled magnetnomom rezonancom pokazao je da je Kediri napukao mišić.

Kedira se povredio na treningu sa reprezentacijom Nemačke, sa kojom je danas trebalo da igra prijateljski meč protiv Argentine, kao i utakmicu kvalifikacija za šampionat Evrope 2016. protiv Škotske u nedelju.

Dvadesetsedmogodišnji Kedira neće moći da igra prve utakmice Lige šampiona protiv Bazela i Ludogoreca, kao ni protiv Atletika u Primeri.

12:21 - Alvaro Negredo uzbuđen zbog dolaska u Valensiju

Napadač Valensije Alvaro Negredo rekao je da je uzbuđen zbog povratka u španski fudbal i dolaska u novi klub.

- Hvala čelnicima Valensije na poverenju, uveren sam da će klub uraditi velike stvari jer to stvarno zaslužuje. Srećan sam što sam ovde i želim da pomognem da se klub vrati tamo gde pripada - rekao je Negredo španskim medijima.

Negredo je pred kraj letnjeg prelaznog roka došao iz Mančester sitija, a na predstavljanju u Španiji ga je dočekalo oko 12 hiljada navijača Valensije.

- Nadam se da ću postati deo porodice i da ćemo činiti velike stvari. Bio sam srećan u Sitiju, ali Valensija me je izabrala i zajedno ćemo uspeti - kazao je Negredo.

On neće uskoro debitovati za novi klub pošto se oporavlja od povrede stopala.

Alvaro Negredo
Alvaro Negredo / Izvor: Profimedia

12:33 - Perez ljut na Ronalda

Predsednik Reala Florentino Perez nezadovoljan je što je najbolji igrač tima Kristijano Ronaldo komentarisao transfer politiku kluba. Ronaldo je pre nekoliko dana izjavio da bi drugačije odradio prelazni rok i da se ne bi odrekao Anhela Di Marije (otišao u Mančester junajted) i Ćabija Alonsa (prešao u Bajern Minhen), što je razljutilo Pereza.

Većina igrača Madriđana se slaže sa Ronaldom i navodno su veoma razočarani prodajom Alonsa, a posebno Di Marije, koji je prošle sezone bio jedan od najzaslužnijih za osvajanje Lige šampiona.

12:11 - Ziko novi trener Goe

Brazilska fudbalska legenda Ziko novi je trener indijskog superligaša Goe. Ziko će se tako u indijskoj Superligi pridružeti nizu slavnih imena, među kojima su Italijan Alesandro del Pjero, francuski fudbaler David Trezege, njegov zemljak Rober Pires, Španac Luis Garsija i engleski golman Dejvid Džejms.

- Fudbalski klub Goa s ponosom objavljuje da je legendarni Ziko novi trener kluba - kaže se u saopštenju indijskog kluba.