scattered clouds
27.05.2024.
117.1154
108.3399

SPRDNJA: Barsa počašćena penalom - klizanje Nejmara, prečka, autogol - sve u jednom napadu (VIDEO)

30.12.2015. 21:48
Sudar Antonija Adana i Lionela Mesija
Sudar Antonija Adana i Lionela Mesija / Izvor: Beta/AP

Posle Real Madrida, i Katalonci su bili miljenici sudija. Lionel Mesi postigao gol na jubilarnom 500. meču za Barselonu.

Šta se dešava sa suđenjem u španskoj Primeri, pitanje je koje se nameće ove srede. Posle komičnih odluka sudijske trojke na meču Real Madrid - Real Sosijedad i poklonjenog (najmanje jednog) penala koji je promašio Kristijano Ronaldo (o čemu je reč pogledajte OVDE), arbitri se nisu proslavili ni u mečuu Barselona - Betis.

Igrao se 27. minut kada je posle jednog centaršuta u šesnaesterac gostiju, golman Betisa Antonio Adan izboksovao loptu u polje, pritom "odnevši" i Lionela Mesija, a glavni sudija Vikandi Garido pokazao na belu tačku. Teško su se sa tom odlukom pomirili gosti iz Andaluzije, da bi posle brojnih protesta odgovornost preuzeo Nejmar. I tada tek počinje komedija.

Brazilac se najpre okliznuo prilikom izvođenja penala, lopta je poletela uvis, pogodila prečku,  a zatim odbila ka Ivanu Rakitiću. Hrvat je pokušao da je sprovede u mrežu, ali je Hajko Vesterman prvi stigao do nje. Ipak, nije bio miljenik sreće, loše je zahvatio loptu i poslao je u sopstvenu mrežu, iako je utisak da je Garido još jednom počastio katalonski tim, jer je mirne duše mogao da dosudi i faul za ekipu iz Sevilje, jer je Rakitić tom prilikom "kvalitetno" odneo nogu nemačkog fudbalera.

Vrlo vrzo posle ovog momenta, tačnije samo četiri minuta kasnije Lionel Mesi uspeo je da zatrese mrežu gostiju za vođstvo od 2:0. Argentinac je tako pogotkom krunisao divnu akciju sa Nejmarom i jubilarni 500. nastup za tim iz Katalonije, ukupno 425. od kada je 2004. godine debitovao za prvi tim šampiona Evrope.

A kako se Kristijano Ronaldo obrukao u meču sa Real Sosijedadom pogledajte OVDE.