"ORLOVI" OPET POBEDILI: Tadić BOMBOM potvrdio "TROJKU" (VIDEO+FOTO)

31.05.2016. 22:08
Fudbalska reprezentacija Srbije
Fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

U Novom Sadu na stadionu "Karađorđe" odigrana prijateljska utakmica sa Izraelom.

Fudbalska reprezentacija Srbije zabeležila je novu pobedu u prijateljskim utakmicama. U Užicu je pre nekoliko dana pobeđen Kipar, sa 2:1, a sada u Novom Sadu Izrael. Rezultat na "Karađorđu" je bio 3:1, a strelci defanzivci, Branislav Ivanović i Nemanja Milunović, kao i rezervista Dušan Tadić. Takođe, selektor Slavoljub Muslin upisao je i drugu pobedu u drugom meču na klupi "orlova".

Muslin je za startni odredio sledeći sastav, Rajković, Sedlar, Ivanović, Milunović, Spajić, Kolarov, Milivojević, Zdjelar, Tošić, Stojiljković, Pavlović, a u oči je "upala" formacija u odbrani. Imenjaci, Aleksandri (Sedlar i Kolarov) bili su na pozicijama bekova, dok su štoperi bili kapiten Ivanović, Milunović i Spajić. U napadu, šansu su od početka dobile novajlije, Stojiljković i Pavlović.

Prvu priliku imali su "orlovi" preko Kolarova koji je već u četvrtom minutu pokušao iz voleja, ali je bio neprecizan. U narednim minutima, izgledne šanse imali su Zahavi i Dabur, ali su i oni bili neprecizni. U 15. minutu, Tošićev šut je zaustavljen, a deset minuta kasnije Stojiljković je skočio, ali je golman Izraela vrhovima prstiju uspeo da skrene loptu u korner. I onda, detalj na koji se čekalo. U 33. minutu, kapiten Ivanović se odlično snašao u kaznenom prostoru i sa zemlje "makazicama" ubacio loptu u mrežu, pored četvorice (gol pogledajte OVDE).

Na početku drugog poluvremena šansu u našem timu dobili su Rukavina, Maksimović, Rajković i Grujić, a upravo je novi igrač Liverpula u 48. minutu napravio penal. Sa bele tačke precizan je bio Zahavi, za izjednačenje. Samo nekoliko minuta kasnije, Rukavina je poslao "projektil" ka golu Izraela, ali je golman gostiju jedva odbranio.

Posle izjednačenja, obe ekipe su stvarale šanse, a na terenu je bio i Tadić koji je zamenio Pavlović. U 73. minutu. Rukavina je pokušao sa desne strane, ali je njegov šut izblokiran. Ipak, samo minut kasnije, Nemanja Milunović je uz dosta sreće pogodio mrežu Izraelaca. Defanzivcu BATE Borisova, ovo je bio debitantski gol.

Do kraja meča u Novom Sadu, šansu je dobio i Aleksandar Mitrović koji je zamenio Zorana Tošića. U 87. minutu, Kolarov je izveo slobodan udarac, ali je lopta došla do Tadića koji je poslao "bombu" u gorrnji ugao gola Izraelaca. Pogledajte majstoriju.

U samoj završnici pokušao je i Grujić, sa distance, ali nije uspeo da se iskupi. Bio je neprecizan.

USPEŠAN POČETAK U UKRAJINI: Preokret "orlića" za finale (FOTO)

Sledeću prijateljsku utakmicu, ujedno i poslednju u ovom mini ciklusu, "orlovi" će odigrati u Monte Karlu, protiv Rusije, 5. juna. "Zbornaji" će to biti generalna proba pred EVRO 2016, na kojem na žalost neće biti našeg nacionalnog tima.

MILOŠEVIĆ U UEFA: Razgovara se o formiranju regionalne kadetske lige (FOTO)

SRBIJA - IZRAEL 3:1

STRELCI: Ivanović u 33, Milunović u 73, Tadić u 88. minutu - Zahavi u 48. minutu iz penala

STADION: "Karađorđe" (Novi Sad)

GLEDALACA: 7.000

SUDIJA: Sebastijan Kolesku (Rumunija)

ŽUTI KARTONI: Zdjelar, Grujić, Rukavina (Srbija - Davidzada (Izrael)

CRVENI KARTONI:

SRBIJA: P. Rajković, Kolarov, Milunović, Spajić (od 46. S. Rajković), Ivanović (od 46. Maksimović), Sedlar (od 46. Rukavina), Milivojević, Zdjelar (od 46. Grujić), Z. Tošić (od 79. Mitrović), Stojiljković, Pavlović (od 69. Tadić).

IZRAEL:  Goreš,Jeini, Davidzada (od 80. Saif), Zedek, Tibi, Biton (od 85. Perez), Načo (od 70. Lavi), Dabur, Zahavi, Melikson (od 60. Kehat), Benhaim (od 60. Barbulaglo)

EP U FRANCUSKOJ: ONI će braniti titulu PRVAKA EVROPE (FOTO)