109.3684

LŠ (KVALIFIKACIJE): Hrabri Partizan blizu plej-ofa za elitu

29.07.2015. 19:53 23:04
Stefan Babović gestikulira prema navijačima posle gola u meču sa Dila Gorijem
Stefan Babović gestikulira prema navijačima posle gola u meču sa Dila Gorijem / Izvor: MN Press

Posle 90 minuta u Bukureštu rezultat bio 1:1. Revanš za sedam dana u Beogradu.

Bez pobednika je završena utakmica 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona između Steaue i Partizana. Rezultat pred praznim tribinama "Nacionalne arene" bio je 1:1, pa u taboru šampiona Srbije mogu da budu zadovoljni uoči revanša, za sedam u Humskoj. Baš zbog gola u gostima crno-beli su bliži plasmanu u plej-of elitnog takmičenja. Ukoliko na tom poslednjem koraku pokleknu, garantovano je mesto u grupnoj fazi Lige Evrope, ali se do tada treba nadati ostvarenju sna i mečevima sa najboljim timovima Evrope.

Međutim, ostaje žal, s obzirom na to da su crno-beli poveli golom Miroslava Vulićevića, a u 81. minutu je izjednačio Fernando Varela. Takođe, Darko Brašanac je u poslednjim trenucima propustio stoodstotnu šansu.

Kao što je rečeno, navijači Partizana mogu da budu zadovoljni i rezultatom i igrom u Rumuniji. Samo na početku meča Steaua je bila dominantnija, ali se situacija vremenom promenila. Gosti iz Beograda su postepeno uspostavljali ravnotežu, ali je koncepciju šefa stručnog štaba Zorana Milinkovića poremetila povreda Valerija Božinova u 15. minutu. Od tada je na terenu bio drugi napadač Ivan Šaponjić.

U nastavku meča, dosta problema ekipi Steaue pravio je Abubakar Oumaru, ali je kasnije ipak zamenjen u 70. minutu. Uz Oumarua opasan po odbranu rumunskog prvaka bio je i Andrija Živković, kako udarcima ka golu tako i razigravanjem saigrača. Upravo je pravovremeno odložena lopta do Vulićevića (pogledajte OVDE) bio potez koji je najavio vodeći gol. Ne treba ni zaboraviti učinak novajlije Marka Jevtovića.

Međutim, "parni valjak" nije do kraja sačuvao prednost, pošto je lošu reakciju odbrane (odlični golman Živković se tada okliznuo) iskoristio kapiten "rumunske Zvezde" Varela. U samoj završnici Darko Brašanac je mogao da postane junak, ali se to nije desilo. Iz izgledne prilike loptu je poslao preko gola (pogledajte OVDE).

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

KRAJ UTAKMICE.

90. minut - Šta je promašio Brašanac. Sa nekoliko metara prebacuje gol. Ostaje žal. U nastavku meča, Steaua ima priliku, ali Živković odlično brani. Zaustavlja snažan šut Hamruna i spasava Partizan.

81. minut - GOL - Izjednačenje. Živković kreće na centaršut, ali se kliza, Varela glavom pogađa za 1:1.

Pre toga, loša reakcija odbrane srpskog tima. Nije mu teško da savlada golmana crno-belih koji je na kolenima.

70. minut - Ninković menja Oumarua.

Rapid Beč - Ajaks 2:2

64. minut - Oumaru trči ka kaznenom Steaue, pada u kaznenom prostoru, ali je faul dosuđen van 16 metara. Žuti karton dobija kapiten Steaue Varela.

62. minut - GOOOOOL! Vodi Partizan sa 1:0. Strelac Vulićević.

Pre toga, na ivici kaznenog prostora Živković. Proigrava defanzivca crno-belih na desnoj strani. Vulićević koji je opravio od povrede šutira u suprotan ugao. Snažno, precizno, neodbranjivo.

58. minut - Živković ulazi u kazneni prostor, traži Oumarua, ali lopta ne dolazi do napadača crno-belih. U nastavku akcije, udarac Brašanca nedovoljno opasan.

56. minut - Igra se na sredini terena.

51. minut - Hamrun šutira sa 25 metara. Živković se baca i brani, tačnije prebacuje loptu preko prečke. Odlična intervencija.

50. minut - Živković pravi poziciju za šut, ali je izblokiran.

48. minut - Odlična akcija Pope. Ulazi u kazneni prostor Partizana, ali sa desne strane šutira iznad gola Živka Živkovića.

Počinje i drugo poluvreme. Nije bilo izmena u pauzi.

Sve je spremno za početak drugih 45 minuta.

KRAJ POLUVREMENA.

40. minut - Prvi žuti karton na utakmici. Na sredini terena Popa prekršajem zaustavlja Oumarua. Na taj način sprečava kontranapad.

24. minut - Sa 25 metara pokušava Živković. Snažno, ali brani golman Steaue Kožokaru. U nastavku akcije pokušava glavom i Jevtović, posle kornera. Ponovo interveniše Kožokaru.

18. minut - Umesto Bugarina ulazi Šaponjić.

15. minut - Božinov je na travi. Izlazi sa terena i ostaje na klupi, zbog povrede zadnje lože (više pročitajte OVDE).

10. minut - Odličan prodor po levoj strani Abubakara Oumarua. Proigrava Božinova, koji je na pet metara ispred gola osujećen.