17°C
29.04.2024.
117.1527
109.2537

SUPERLIGA: Nišlije mučile 25. minuta crno-bele, a onda se naljutio Novica Veličković... (VIDEO)

14.05.2016. 21:44
Novica Veličković
Novica Veličković / Izvor: MN Press

Crno-beli zadržali čelnu poziciju.

Posle odličnih izdanja, lepršave i efikasne igre, u prva dva kola protiv Borca i Mega Leksa, očekivalo se da košarkaši Partizana nastave u istom stilu i u duelu sa Konstantinom. Pogotovo što su crno-beli posle dugo vremena igrali na u dvorani „Aleksandar Nikolić“ u prisustvu vernih navijača. Međutim, Nišlije su pružile sjajan otpor, naročito u prvom poluvremenu: Partizan – Konstantin 89:73 (21:15, 12:20, 26.14, 30:24).

Iako je rezultat na kraju očekivano ubedljiv, Nišlije su u prvom poluvremenu pružile odličan otpor crno-belima i posle prvih dvadeset minuta igre gosti su vodili sa 35:33.

SUPERLIGA: Mega bez milosti, puče stotka kraj Morave

Posle prvih deset minuta koji su pripali Partizanu, gosti su uzvratili u drugih deset minuta, dobili su taj deo sa 20:12 i nagovestili potencijalno iznenađenje.

Ali, u drugom poluvremenu su stvari došle na svoje mesto, Partizan je, predvođen odličnim Novicom Veličkovićem, preuzeo kontrolu na terenu i do kraja rutinski priveo meč kraju.

Veličković je večerašnji meč završio sa 17 poena na svom kontu, uz pet uhvaćenih lopti i tri asistencije, a pratili su ga plejmejkeri Vilson sa 15 i Cvetković sa 13 postignutih poena.

U ekipi Konstantina ubedljivo najbolji Tasić sa 18 poena i devet skokova.