SUPERLIGA SRBIJE: Partizan - Borac 2:1 (KRAJ)

16.12.2015. 16:30
Andrija Živković
Andrija Živković / Izvor: MN Press

Na stadionu u Humskoj, pred praznim tribinama odigran duel 22. kola nacionalnog prvenstva, poslednjeg u kalendarskoj godini. Gol odluke dao Božinov koji se pre toga ispromašivao.

Pred praznim tribinama, zbog suspenzije stadiona u Humskoj fudbaleri Partizana i Borca odigrali su meč 22. kola Superlige Srbije. Na kraju je bilo 2:1, a gol za pobedu je dao Valerij Božinov, u 85. minutu. Poveo je Borac golom Milana Jevtovića, da bi izjednačio Andrija Živković. Ovo je bio 16. meč dva tima u Humkskoj, a Borac i dalje ne zna za pobedu. Treba reći i da je Alen Stevanović koji je ušao u drugom poluvremenu dobio dva žuta kartona. Tako su crno-beli sa deseoricom završili meč.

Sada Borac ima 37, a Partizan 36 bodova.

Na Srbiji Danas mogli ste UŽIVO da pratite dešavanja sa stadiona crno-belih.

TOK UTAKMICE

Stadion FK Partizan
Stadion FK Partizan / Izvor: Srbija Danas

KRAJ

90. minut - Zbog šutiranja lopte Stevanović dobija drugi žuti karton.

85. minut - GOOOOL! - Preokret u Humskoj. Golom Božinova sa leve stane, Partizan vodi sa 2:1.

83. minut - Božinov slabo šutira sa nekoliko metara.

80. minut - Lukić snažno šutira, ali Bojić brani.

77. minut - Živković sa desne strane, ali nema gola. Tačnije autogola. Tu je bio i Božinov, ali lopta nije došla do njega.

Menjaju i Kosanović i Drulović. Ulaze Obradović, Đerić i Stevanović.

63. minut - Nema novog gola Za Partizan. Božinov sa deset metara sam. Šutira pored gola.

57. minut - Oumaru centrira sa leve strane, ali lopta ne dolazi do Božinova. Otklonjena opasnost ispred gola Borca.

Drulović napravio dve izmene na poluvremenu. Izašli Brašanac i Ćirković. Ušli Kosović i Grbić.

POLUVREME

39. minut - Božinov sa nekoliko metara, ali nema novog gola.

37. minut - GOOOOL! Živković pogađa za 1:1. Sa desne strane, sa ivice kaznenog prostora u donji ugao.

34. minut - Nova kontra za Borac, ali presečena.

28. minut - Pokušaj kontre Borca, ali nema opasnosti.

25. minut - Živković ne uspeva da ugrozi golmana Bajića. Oduzeta mu je lopta čim  je ušao u kazneni prostor Borca.

17. minut - GOOOOL! - Vodi Borac sa 1:0. Strelac Jevtović. Pre toga Knežević u kontri, zaobilazi Kljajića, ali ga Bandalovski obara. Sudija Glođović pušta prednost, a Jevtović šalje loptu u praznu mrežu.

13. minut - Živković šalje loptu u kazneni prostor Borca. Do nje ne  dolazi Brašanac.

9. minut - Božinov pokušava glavom sa nekoliko metara. Lopta odlazi pored gola. Trenutno, domaćin  ima inicijativu.

3. minut - Fabrisio izvodi slobodan udarac sa 20-tak metara. Snažno, ali u golmana Bajića.

Utakmica počinje. Partizan napada ka severu.

Partizan - Borac Čačak 2:1

Strelci: Živković 37, Božinov 85. - Jevtović 17.

Sudija: Vlado Glođović

Stadion: Partizana

Gledalaca: Bez prisustva publike

Žuti kartoni: Jevtović, Stevanović - Mićić, Lukić

Crveni kartoni: Stevanović

PARTIZAN: Kljajić, Bandalovski, Ćirković (od 46. Grbić), Fabrisio, Leković, Petrović, Brašanac (od 46. Kosović), Lukić, A. Živković, Oumaru (od 69. Stevanović), Božinov.

BORAC: Bajić, Đorđević, Drašković, Tanasin, Živković, Mićić (od 66. Obradović), Jovančić, Jevtović, Vukmirović (od 85. Milojević), Knežević, Vujaklija (od 70. Đerić).

OVDE pročitajte koji bi igrači mogli da odu iz Partizana, a OVDE o potencijalnom povratniku u Humsku.